fbpx

Artysta tworzy niezwykłe obrazy z Kostek Rubika

Przy odpowiednim treningu, ułożenie Kostki Rubika nie jest jakimś ogromnym wyzwaniem, ale to, co robi ten artysta to już zupełnie inny poziom. Giovanni Contardi ma nietypową pasję, tworzy mozaiki z odpowiednio ułożonych Kostek Rubika. Trzeba przyznać, że zadanie to nie jest proste oraz wymaga ogromnej wyobraźni i cierpliwości.

Giovanni Contardi to światowej sławy włoski artysta, który jest w stanie odtworzyć dowolny portret, układając mozaikę z Kostek Rubika. Artysta daje swoje pokazy na żywo, podczas których układa swoje obrazy z setek elementów, przed publicznością.

Podczas swoich występów Giovanni chętnie wchodzi w interakcje z publicznością, pokazując swoje umiejętności „speedcubingu” – czyli błyskawicznego układania Kostki Rubika. Mężczyzna zdobył w tej dziedzinie ponad 65 włoskich rekordów narodowych, jest w stanie ułożyć kostkę w mniej niż 8 sekund!

Ta wyjątkowa forma sztuki przyciąga ogromne tłumy. Jego pokazy doskonale sprawdzają się na wystawach, wydarzeniach publicznych czy kampaniach. Artysta ma również swoją rzeszę fanów na Instagramie, gdzie obserwuje go ponad 350 tys. osób

Najnowsze dzieło Giovanniego przedstawia mitologicznego Atlasa. Włoski artysta spędził nad nim 16 godzin. Obraz przedstawia postać greckiego tytana dźwigającego nie sklepienie niebieskie – jak było w mitologii – a wielką Kostkę Rubika. Mozaika składa się z 6 tysięcy kostek i ma wymiary pięć i pół na trzy i pół metra.

– Właśnie skończyłem… Zajęło mi to około 16 godzin. Najtrudniejsze było ciągłe skupienie i oczywiście ból nóg, ale teraz jest szczęśliwy – mówił 26-letni artysta.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Giovanni Contardi (@jvenb)

Dodaj komentarz