fbpx

Urlop w czasach pandemii. Zamieszkaj w szwedzkiej latarni

Czy marzyłeś kiedykolwiek o nocy w latarni morskiej? Szwedzki hotel na wyspie Hamneskar oferuje luksusowy wypoczynek z dala od tłumów, za to w iście skandynawskim stylu. Medytacja we wnętrzu zabytkowej latarni jest dodatkową atrakcją.

 

 

Hamneskar to szwedzka wyspa położona 35 kilometrów na zachód od Goteborga. Główną atrakcją tego niewielkiego miejsca otoczonego z każdej stron wodą jest imponująca latarnia morska wybudowana w 1868 r. Hotel o nazwie Pater Noster, który powstał tuż obok oferuje turystom udział w połowach ryb, żeglowanie, kajaki, nurkowanie, lekcje gotowania czy medytację w latarni morskiej.

Miejsce jest niezwykłe – niewielka wyspa jest oddalona od cywilizacji o kilkadziesiąt kilometrów, a dostać się na nią można jedynie przy pomocy łodzi lub helikoptera. I choć doba hotelowa kosztuje bagatela  372 dolary, chętnych (zwłaszcza w okresie pandemii) nie brakuje.

-Podczas 30 lat pracy dla branży hotelarskiej rzadko zdarzało mi się widzieć również wyjątkowe miejsce. Tu jest wszystko – lokalizacja z dala od cywilizacji, fantastyczna przyroda, ekstremalne warunki pogodowe, fascynująca historia oraz wielka gościnność z odrobiną surowości w dyskretnym luksusie – powiedział Erik Nissen Johansen, twórca firmy, która zaprojektowała wnętrza hotelu

Właściciele hotelu oferują również wynajem wyspy. Koszt wynosi bagatela(!) ok. 20 tys. dolarów za dobę.

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: sukces.rp.pl

 

 

Dodaj komentarz