fbpx

Na YouTube pełni rolę „zastępczego taty”. Ma już ponad 3,5 mln subskrybentów!

Pewien youtuber wpadł na genialny pomysł i nagrał krótkie filmy, które uczą dzieci wejścia w dorosłość. Nagrania skierowane są zwłaszcza do osób, które wychowywały się bez ojca. Filmy Roba, które są jak pogawędki ojca z synem, właśnie podbijają internet – mają już kilka mln subskrypcji, a liczba z dnia na dzień rośnie.

 

Rob Kenney doskonale wie, co to znaczy wychowywać się bez rodzica. Jego ojciec opuścił 8 -osobową rodzinę, gdy chłopak miał zaledwie 14 lat. Przez większość nastoletniego życia radził sobie sam. Uczył się naprawy samochodu, wiązania muszki, czy pakowania prezentów bez pomocy doświadczonego ojca. Mężczyzna doskonale wie, jak trudne może być wchodzenie w dorosłość bez wzoru do naśladowania.

W wywiadzie udzielonym dla „Shattered Magazine”  Rob wyjaśnił, że filmiki na kanale „Dad, how do I” są formą zapłaty za wszystko, co otrzymał w życiu. Choć jego dzieciństwo nie należało do łatwych, pozwoliło mu odnaleźć Boga, ale również przebaczyć ojcu, zanim umarł. Rob wychował dwoje dzieci, a teraz za pomocą krótkich nagrań wychowuje kolejne pokolenie. Niezwykła popularność nagrań i odzew na YouTube udowadnia, że samotnych dzieci jest więcej, niż przypuszczał.

-Moim życiowym celem było wychowanie dobrych dorosłych – wyjaśnia Rob i dodaje, że magnesem jego filmów jest absolutna prostota.

Rob nie sili się na oryginalność. Pokazuje jak otworzyć puszkę fasoli czy zawiązać krawat.  Niby łatwe, a jednak bez pomocy ojca, nie zawsze idzie sprawnie. Kwarantanna była idealnym momentem, aby podzielić się podstawowymi informacjami, które każde dziecko powinno nauczyć się od ojca. Efekt był zdumiewający. Każdego dnia liczba wyświetleń rosła w dynamicznym tempie.

 

-Pomyślałem, że po prostu pokażę młodym ludziom, jak robić proste rzeczy, ale chciałbym również podzielić się mądrością, którą zdobyłem na przestrzeni lat – wyjaśnia Rob.

Kanał na YouTube „Dad, how do I” ma już 3,69 mln subskrybentów. Tata influencer nie spodziewał się tak wielkiego zainteresowania. W jednym z filmów dzieli się wyrazem wdzięczności i zdumienia, a także ważnymi refleksjami. Rob wie, że jak każdy człowiek posiada słabości, a jego metody wychowawcze, nie zawsze są najlepsze. Mężczyzna wierzy jednak, że życzliwość ma wielką moc, podobnie jak przebaczenie – jakże potrzebne w sytuacji bycia porzuconym w dzieciństwie.

 

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: sleteia.pl

 

 

Dodaj komentarz