fbpx

Słowenia łagodzi restrykcje przeciwepidemiczne

Władze Słowenii postanowiły od soboty zrezygnować z niektórych obostrzeń. Po kilku miesiącach przerwy otwarto sklepy. Rząd podjął również decyzję na dotyczącą przyjezdnych, część z nich nie będzie musiała okazywać na granicy negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Słoweński rząd luzuje restrykcje. Zgodnie z nowymi zasadami, obowiązkowi posiadania negatywnego wyniku testu na Covid-19 nie będą podlegać zagraniczni pracownicy i studenci z wszystkich państw UE poza Czechami, Hiszpanią i Portugalią, gdzie sytuacja epidemiczna jest gorsza.

Otwarciu sklepów i uruchomieniu wyciągów narciarskich w przyszłym tygodniu, towarzyszyć ma kampania cotygodniowych badań z użyciem szybkich testów antygenowych wśród pracowników zakładów usługowych, a w niektórych przypadkach też ich klientów. Dotyczy to m.in. fryzjerów i kosmetyczek.

Decyzja słoweńskiego rządu, wprowadzająca obowiązujące od października restrykcje, spotkały się z falą społecznej krytyki. Os ich wprowadzenia liczba wykrywanych zakażeń koronawirusem utrzymywała się na poziomie ok. 1500 dziennie i dopiero w ostatnich dniach spadła poniżej 1000.

Dodaj komentarz