fbpx

Uratowano troje rozbitków. Spędzili 33 dni na bezludnej wyspie na Bahamach

Amerykańska straż przybrzeżna odnalazła podczas rutynowego lotu nad kontrolowanymi terenami troje rozbitków, uwiezionych na bezludnej wyspie na Bahamach. Dwóch mężczyzn i kobieta spędzili tam 33 dni. Aby przeżyć, jedli kokosy, mięso szczurów i skorupiaki.

Rozbitkom udało się przyciągnąć uwagę strażników, gdy wymachiwali prowizoryczną flagą. Zrobili również duży krzyż.

  • Pomyślałem: „nigdy nie widziałem niczego na tej wyspie, ale przyjrzyjmy się bliżej”. Później zobaczyłem, że jakieś osoby gorączkowo machały rękami, próbując nas skłonić do zejścia – powiedział AP jeden z funkcjonariuszy biorących udział w akcji. Jak podkreślił „czymś niesamowitym było zobaczyć ulgę na twarzach rozbitków, gdy dostali nadzieję”.

Rozbitkowie znaleźli się na niezamieszkałej wyspie Anguilla Cay, między Florydą a Kubą,  po tym, jak ich łódź wywróciła się na wzburzonych wodach. Udało im dopłynąć do najbliższego lądu.

Otrzymali fachową pomoc

Kubańczycy nie mieli poważnych obrażeń, ale zostali przetransportowani helikopterem do Centrum Medycznego Lower Keys na badania kontrolne. O tym niecodziennym zdarzeniu poinformowali na Twitterze strażnicy przybrzeżni.

Na skalistej wyspie, która jest częścią atolu Bahamów, rosną palmy i krzewy owocowe. Obszar ten jest monitorowany przez straż przybrzeżną USA.

Urzędnicy imigracyjni nie poinformowali jeszcze, czy mężczyźni i kobieta zostaną deportowani, gdyż obecnie skupiają się na udzielaniu im niezbędnej pomocy.

One thought on “Uratowano troje rozbitków. Spędzili 33 dni na bezludnej wyspie na Bahamach

  • 23 lutego 2021 at 23:05
    Permalink

    Rozbitkowie na bezludnej wyspie zbudowali krzyż-kojaży mi się to z planszówką „Robinson Crusoe przygoda na przekętej wyspie”, czyżby oni również byli graczami (ale oni byli na przymusowej „diecie” od tej wspaniałej gry)

    Reply

Dodaj komentarz