fbpx

Odwaga 19-latki spod Kielc. Uratowała wrzuconego do rzeki szczeniaka

Dużą odwagą wykazała się 19-latka spod Kielc. Dziewczyna uratowała małego psiaka, którego ktoś w brutalny sposób chciał się pozbyć. Szczeniak został wrzucony w reklamówce do rzeki. T

Do tego zdarzenia doszło 22 lutego po godz. 19. Do komisariatu w Morawicy koło Kielc zgłosiła się 19-latka. Młoda kobieta przyniosła ze sobą szczeniaka.

Zgłaszająca poinformowała, że godzinę wcześniej będąc na spacerze w rejonie miejscowości Brudzów, usłyszała głos piszczącego psa. Wydobywał się on z foliowej reklamówki wrzuconej do rzeki – poinformował Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. – 19-latka weszła do wody i wyciągnęła na brzeg psa, który był już bardzo zziębnięty – dodaje.

Niespełna dwumiesięczny piesek otrzymał imię Promyk. Trafił pod opiekę swojej wybawczyni. Teraz funkcjonariusze starają się namierzyć  poprzedniego właściciela.

– Kryminalni z komisariatu policji w Morawicy apelują do wszystkich osób, które rozpoznają psa lub mają informacje mogące się przyczynić się do ustalenia sprawcy porzucenia czworonoga, o kontakt – mówi Karol Macek.

 

Źródło: onet.pl

Foto: KMP w Kielcach

Dodaj komentarz