fbpx

Czy wiecie jaki jest najdłuższy spacer świata?

Sympatycy zwykłych spacerów czy górskich wędrówek na pewno pokonaliby spory dystans dla przyjemności, ale czy daliby radę przejść 22 387 km (13910 mil) z Kapsztadu do Magadanu w Rosji?

Użytkownik serwisu Reddit opublikował w Mapach Google to, co przypuszczał, jako najdłuższy możliwy ciągły spacer po planecie, który zaczyna się w Kapsztadzie, a kończy we Władywostoku. Ta hipotetyczna trasa ma długość 21 212 km. Jednak użytkownik został szybko poprawiony, ponieważ inni zauważyli, że Magadan w Rosji dodaje kolejne 1175 km do tej podróży.

Ta podróż wymagałaby niesamowitej sprawności, ponieważ Mapy Google szacują, że ta najdłuższa podróż piechotą zajęłaby 4492 godziny lub 187 dni nieprzerwanego marszu. Według Brilliantmaps.com podróż oznaczałaby tyle samo, co 13 podróży w obie strony w górę i w dół Everestu (łącznie wejście na 117 693 mi zejście na 117 686 m). Aby odbyć ten spacer, musiałbyś podróżować przez 16 krajów, z których niektóre są trudne do odwiedzenia dla turystów i mogą oznaczać przejazd przez miejsca znane z wojny domowej lub niestabilnych rządów, w tym Sudan Południowy i Syrię. Musiałbyś również być niezwykle efektywnie spakowany, ponieważ doświadczyłbyś wielu sezonów w bardzo różnych klimatach.

 

Źródło: getaway.co.za

Dodaj komentarz