fbpx

Policja namierzyła włamywacza po 9 latach. Wszystko dzięki kiełbasie

Niemieckiej policji udało się namierzyć sprawcę włamania, do którego doszło dziewięć lat temu. Jedynym śladem z miejsca kradzieży, którym dysponowali funkcjonariusze, była nadgryziona kiełbasa. Zabezpieczony materiał DNA doprowadził do 30-latka, który popełnił inne przestępstwo we Francji, teraz mężczyzna odpowie również za uczynek sprzed lat.

Do włamania doszło w 2012 roku w Gevelsbergu niedaleko Hagen. Na miejscu śledczy znaleźli kawałek nadgryzionej kiełbasy, z której pobrali materiał DNA – informuje policja Nadrenii Północnej-Westfalii. Nie udało się wówczas ustalić sprawców przestępstwa.

Początkowo niemiecka baza danych DNA nie dała pozytywnego wyniku, jednak po przeszukaniu bazy międzynarodowej, śledczy natrafili na 30-letniego obywatela Albanii, który złamał prawo we Francji.

Niemiecka policja poinformowała, że mężczyzna został wypuszczony na wolność przez francuskich funkcjonariuszy. Jednak w Nadrenii Północnej-Westfalii zostanie wszczęte przeciwko niemu postępowanie, które pozwoli zamknąć sprawę włamania sprzed 9 lat.

 

Dodaj komentarz