fbpx

Szpital powiatowy w Kłodzku przywraca planowane zabiegi wbrew zaleceniom rządu

Jadwiga Radziejewska, Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku sprzeciwia się zaleceniom rządu dotyczącym wstrzymania planowanych zabiegów. Od 16 marca w kłodzkiej placówce wszystkie zabiegi odbywają się zgodnie z planem.

Ze względu na trudną sytuacje epidemiologiczną w kraju kilka dni temu minister zdrowia Adam Niedzielski, zalecił wstrzymanie planowanych zabiegów i przyjęć do szpitali. Decyzja ministra wzbudziła sporo kontrowersji nie tylko w środowisku lekarskim, ale głównie wśród pacjentów, którzy często na swoje zabiegi oczekiwali od miesięcy, a nawet lat.

Starostwo Powiatowe w Kłodzku poinformowało, że decyzją Dyrektor Jadwigi Radziejewskiej, placówka szpitalna powraca do wykonywania wszystkich planowanych zabiegów.

Z decyzją Dyrektor Szpitala Powiatowego w Kłodzku zgadza się poseł Krzysztof Tuduj, który podczas dzisiejszych wieczornych obrad Sejmu nawiązał do trudnej sytuacji w jakiej znajdują się szpitale na terenie całego kraju.

Zdrowie Polaków to nie jest tylko jedna choroba, trzeba mieć cały kontekst na względzie….dlatego Konfederacja od miesięcy apeluje o uwolnienie szpitali, o uwolnienie systemu ochrony zdrowia po to aby nie dzielić Polaków na lepszych i gorszych, lepszą chorobę czy tą, która jest obecnie w modzie… Na koniec chciałem jeszcze oddać szacunek dla dyrekcji szpitala w Kłodzku, który powrócił właśnie do przeprowadzania planowanych zabiegów zaznaczył w swojej wypowiedzi poseł Konfederacji Krzysztof Tuduj.

Kłodzko. Szpital powiatowy przywraca planowane zabiegi wbrew zaleceniom rządu.

 

Źródło:  24wroclaw.pl

One thought on “Szpital powiatowy w Kłodzku przywraca planowane zabiegi wbrew zaleceniom rządu

Dodaj komentarz