fbpx

Należąca do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) sonda Rosetta uwieczniła niezwykłe zjawisko na komecie, którą badała

Należąca do Europejskiej Agencji Kosmiczna (ESA) sonda Rosetta uwieczniła niezwykłe zjawisko na komecie, którą badała. Dzięki zdjęciom, które urządzenie wykonało na jej powierzchni i pracy pewnego entuzjasty kosmicznych badań powstało nagranie, które zachwyciło astronomów.

Chociaż misja sondy Rosetta, którą Europejska Agencja Kosmiczna wysłała na powierzchnie komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko w 2004 roku, zakończyła się ponad cztery lata temu, wciąż powstają materiały z jej powierzchni, które zachwycają. Pewien entuzjasta obróbki graficznej i badań kosmosu postanowił przerobić je na krótkie nagranie, które przedstawia „padający na komecie śnieg”.

P. Mark McCaughrean, jeden z naukowców pracujących przy misji sondy Rosetta, postanowił wytłumaczyć co widzimy na nagraniu.
“Opady śniegu”, tak naprawdę nie mają nic wspólnego ze śniegiem, który znamy z naszej planety. Jak wyjaśnia McCaughrean, jest to swego rodzaju iluzja, która powstała w wyniku połączenia zarejestrowania gwiazd z konstelacji Wielkiego Psa, szumów matrycy kamery, które zostały wywołane przez promieniowanie słoneczne oraz szumów generowanych przez samą kamerę.

 

Źródło: techgame.pl

Dodaj komentarz