fbpx

W Portugalii minikoncerty i pokazy tańca pod domami samotnych seniorów

W Portugalii przybywa młodzieżowych grup muzyków i tancerzy, które w okresie pandemii umilają czas seniorom przed ich domami, przeprowadzając minikoncerty lub pokazy tańca. W ostatnim czasie modne są szczególnie tańce afrykańskie – kuduro i afro-house. Co ciekawe, część emerytów przyłącza się do pokazów.

Jak przekazała telewizja RTP, jeden z zespołów zawiązał się z inicjatywy samorządowców położonej koło stolicy Almady. Przekonali oni pięcioosobową grupę lokalnej młodzieży do umilania czasu osamotnionym emerytom. Trzy razy w tygodniu młodzi odwiedzają sąsiedztwo domów seniorów, organizując pokazy tańców afrykańskich na ulicy.

Nastolatkowie pokazują seniorom, w jaki sposób tańczyć kuduro i afro-house. Przyznają, że część emerytów, zachowując dystans społeczny, przyłącza się do tańca.

“Inicjatywy służące odciągnięciu seniorów od samotności i +czarnych myśli+ pojawiały się już wcześniej, nierzadko za sprawą młodzieżowych grup muzycznych działających w parafiach”

  • powiedział portugalski muzykolog Pedro Alves.

Młodzieżowe grupy muzyków odwiedzające samotnych seniorów występują już w kilku portugalskich gminach, m.in. w Lizbonie, Almadzie oraz Torres Vedras.

Pomimo słabnięcia od końca lutego dynamiki zgonów i zakażeń w Portugalii władze tego kraju nie zgadzają się na likwidację restrykcji epidemicznych, a wychodzenie z domów ma swoje limity. W dalszym ciągu obowiązuje nocna godzina policyjna oraz weekendowy zakaz opuszczania powiatów, a także restrykcje w funkcjonowaniu handlu i usług.

 

Źródło: niezalezna.pl

Dodaj komentarz