fbpx

Joseph Murphy autor legendarnej Potęgi Podświadomości – cytaty, fragmenty, przemyślenia.

Doktor Joseph Murphy, irlandzki pisarz, filozof, nauczyciel, prekursor i krzewiciel filozofii pozytywnego myślenia, jest autorem książek, które zmieniły podejście do świata nie jednego człowieka. Jego najbardziej znanym dziełem jest „Potęga Podświadomości”. Zebrałem najciekawsze cytaty, fragmenty oraz przemyślenia autora w jednym miejscu, aby przybliżyć Wam jego postać oraz pokazać choć trochę z reszty wybitnej twórczości Murphy’ego.

„Dzień wczorajszy dzisiaj jest tylko wspomnieniem, a jutrzejszy dzisiaj jest tylko marzeniem. Niech dzień dzisiejszy obejmie przeszłość cichym wspomnieniem, a przyszłość – miłością i oczekiwaniem.” – „Wykorzystaj swój potencjał. Zdobądź bogactwo i odnieś sukces”

„Starość zaczyna się wtedy, kiedy człowiek przestaje interesować się życiem, snuć marzenia i szukać nowych światów. Jeśli jednak czyjś umysł otwarty jest na nowe pomysły i zainteresowania, jeśli ktoś dopuszcza do siebie coraz to nowe odkrycia, zachowa zawsze młodość i witalność. – „Potęga Podświadomości”

„Masz wolny wybór. Wybierz pomyślność i zdrowie. Od ciebie zależy, czy będziesz życzliwy, czy nie. Bądź uczynny, pogodny, życzliwy, ujmujący, a cały świat stanie się taki dla ciebie.” – „Potęga
Podświadomości”

„Jesteś niczym kapitan przy sterze. Jego zadaniem jest dawać właściwe polecenia. Ty również musisz myślami i wyobrażeniami wydawać odpowiednie rozkazy podświadomości, która kieruje całym twoim losem.” – „Potęga Podświadomości”

„Takie wartości, jak miłość, piękno, spokój, radość i szczęście, mądrość, serdeczność i zrozumienie nigdy się nie zestarzeją. Twój charakter, zalety umysłu, wiara i przekonania nie zużywają się.” –
„Magia Miłości”

„Nie zapominaj: kto się czuje bogaczem, ten nim jest. Twoja podświadomość jest jak bank, jak sponsor twoich pragnień. Ile pragnień i myśli wpłacisz na to konto – czy obracać się będą wokół bogactwa, czy nędzy – tyle ich, dobrych albo złych pomnoży się z wysokim procentem. Wybierz więc dobrobyt i dostatek!” – „Potęga Podświadomości”

„Jeśli kiedykolwiek poczujesz lęk, wiedz, że jest to znak. Od tej chwili musisz natychmiast zacząć działać. Przede wszystkim nie poddawaj się temu uczuciu. Twój lęk jest w istocie pragnieniem czegoś lepszego; jest tęsknotą za uwolnieniem od strachu i tęsknotą za poczuciem bezpieczeństwa. A gdzie znajdziesz spokój wewnętrzny? Znajdziesz go w swoich myślach o spokoju, w równowadze psychicznej i miłości.” – „Magia Wiary”

„Od dzisiaj moja pamięć wyostrza się pod każdym względem. Zawsze i wszędzie zdołam sobie przypomnieć, co tylko zechcę. Wyraźniej i trwalej będę zapamiętywać wrażenia zmysłowe. Wszystko będzie mi się łatwo utrwalać w pamięci. Cokolwiek zapragnę sobie przypomnieć, ukaże mi się przed oczyma duszy niezwłocznie i w ostrych konturach. Dzień po dniu będę robić wyraźne postępy i niedługo będę miała lepszą pamięć niż kiedykolwiek.” Po trzech tygodniach uszczęśliwiona spostrzegła, że w pełni odzyskała pamięć.” – „Potęga Podświadomości”

„Wiele osób mówi mi, że chcieliby znaleźć jakąś wioskę albo miasteczko blisko plaży, gdzie mogliby odpocząć i wyciszyć się. Prawdą jest jednak, że dokądkolwiek się udajesz, zawsze zabierasz ze sobą swój umysł. Nie jesteś w stanie uciec od siebie. Jeśli twój umysł jest wzburzony, jeśli przepełnia cię niepokój i wciąż czymś się zamartwiasz, plaża lub góry niewiele pomogą. Pokój to owoc wyboru, a nie zewnętrznych okoliczności.” – „Prawa umysłu, myśli kształtują życie”

„Osoba skłonna do martwienia się zawsze spodziewa się najgorszego. Trapi się tysiącem rzeczy. Widzi mnóstwo powodów, żeby stało się coś złego, a żadnego, by stało się coś dobrego. Ciągłe zamartwianie się osłabia organizm i powoduje fizyczne i psychiczne dolegliwości.
Można się z tego wyleczyć. Nie trać czasu na rozmyślanie o kłopotach i zmartwieniach. Porzuć wszelkie negatywne myśli. Napięty umysł nie pracuje efektywnie.
Jeśli masz jakiś problem, zajmij się czymś przyjemnym i uspokajającym. Nie należy walczyć z problemem, lecz rozwiązać go.” – „Magia Wiary”

„Namagnesowany kawałek żelaza unosi ciężary, które dwunastokrotnie przekraczają jego własny ciężar – kiedy go jednak rozmagnesować, ten sam kawałek metalu nie ruszy z miejsca nawet piórka. Porównanie to można odnieść do człowieka. Osobnik przepełniony magnetyczną siłą pełen jest wiary we własne siły. Wie, że urodził się po to, by zwyciężać i odnosić kolejne sukcesy. Osobnika <> natomiast nękają lęki i wątpliwości […]. Ludzie o tym sposobie myślenia nigdy do niczego w życiu nie dojdą, brak im bowiem odwagi, by iść na przód, przez co bezradnie pozostają na lodzie.” – „Potęga Podświadomości”

„Modlitwa rozumiana jako prośba kierowana do Boga jest stratą czasu. Wszystkie rzeczy egzystują w Nieskończonym Umyśle jako idee, obrazy, archetypy czy wzory mentalne twojego umysłu i gdy utożsamisz się z tym czego szukasz, i będziesz to śmiało proklamował – otrzymasz odpowiedź. Gdy natomiast żebrzesz i prosisz, przyznajesz, że nie masz tego, czego pragniesz, a twoje poczucie braku przyciąga jeszcze więcej niepowodzeń i ograniczeń.” – „Ukryta moc. Twórcze wykorzystanie potęgi podświadomości.”

„Bo każdej mocy i wynalazku możesz użyć do dobrego albo złego celu. Jednak w żadnych okolicznościach i pod żadnym pozorem nie wolno ci pragnąć cudzej pracy, żony, domu czy jakiejkolwiek cudzej własności. Jeśli w niewłaściwy sposób pragniesz albo po prostu zazdrościsz innym czegokolwiek, przyciągasz do siebie negatywne okoliczności i różne ograniczenia. W ten sposób przyczyniasz się do własnego zubożenia we wszystkich wymiarach życia. Mówisz do siebie: „On może posiadać te rzeczy, ale ja nie mogę”. Postępując w ten sposób, zaprzeczasz swej Boskiej godności. Okradanie kogoś w myślach jest w rzeczywistości okradaniem samego siebie.” – „Prawa umysłu. Myśli kształtują życie”

„Czy kiedykolwiek zdałeś sobie sprawę z tego, że gdy planujesz zrobić coś w przyszłości, robisz to w tej chwili? Jeśli boisz się czegoś, co ma dopiero nadejść, odczuwasz strach teraz. Jedyne co musisz zmienić, to obecny sposób myślenia. Przeszłość i przyszłość to dwaj złodzieje, którzy okradają cię z bezcennej teraźniejszości. Jeśli rozpamiętujesz dawne błędy, to teraz – a nie w przeszłości – pozbawiasz się radości, zdrowia i szczęścia.” – „Prawa umysłu. Myśli kształtują życie”

„Zostaliśmy oślepieni wmawianymi nam przez wieki fałszywymi przekonaniami, zabobonami, dogmatami i jedynie słusznymi wyznaniami wiary. Prawda została w nas przysłonięta fałszywymi dogmatami, które są niczym innym, jak tylko Bogiem czy niebem stworzonym na nasz obraz. Nie wierzymy w takiego Boga, jakim On jest, lecz w takiego, jakim On się nam wydaje. Człowiek stworzył jakąś horrendalną istotę i umieścił ją na niebie, nazywając Bogiem. Człowiek wyobraża sobie, że Bóg jest istotą kapryśną i mściwą, która wywołuje wojny i zsyła na nas plagi. To my stwarzamy dla siebie piekło i niebo oparte na naszym pojęciu Boga.” – „Prawa umysłu. Myśli kształtują życie”

„Jeśli nie będziesz oczekiwał wdzięczności, nie będziesz przeżywał rozczarowań. Wdzięczność wyrasta w szlachetnym sercu. Trzeba się jej nauczyć.” – „Wykorzystaj swój potencjał przez potęgę podświadomości. Rozwiń swoje życie duchowe”

„Pozostań wierny swoim ideałom, pamiętaj, że dbając o własne szczęście, spokój ducha i spełnienie, musisz przyczyniać się do pomyślności innych ludzi. Harmonia części jest harmonią całości, całość jest bowiem obecna w części, a część w całości. Naszym bliźnim jesteśmy dłużni tylko miłość, a miłość jest spełnieniem prawa zdrowia, szczęścia i spokoju
umysłu.” – „Potęga Podświadomości”

Twórczość Josepha Murphy’ego to nie tylko „Potęga Podświadomości”, warto się także zapoznać, z jego innymi dziełami a są to:

 • Potęga podświadomości (1962)
 • Potęga ludzkiego ducha (1965) (ang. „The Amazing Laws of Cosmic Mind Power”)
 • Potęga nieskończonego bogactwa: Myśli kształtują życie (1966)
 • Sekrety I Ching (1970)
 • Dar intuicji: Myśli kształtują życie (1971)
 • Energia z kosmosu (1974)
 • Tajemnice podświadomości odnalezione w Biblii (1976}
 • Prawa umysłu (1980) (ang. „How to Use the Laws of Mind”)
 • Mądrość Biblijna
 • Pokonaj lęk i obawy
 • Moc przyciągania pieniądza
 • Prawdy, które mogą odmienić twoje życie
 • Pieśni Boga

Opracowanie Marcin Tokarski
Źródło: Wikipedia.

Dodaj komentarz