fbpx

Najwyższa w Polsce ścieżka w chmurach, wkrótce otwarcie

W Polsce powstaje kolejna, interesująca atrakcja turystyczna o nazwie „ścieżka w chmurach”. Obiekt zlokalizowany jest w Świeradowie-Zdroju na Dolnym Śląsku. Zawieszona na wysokości 70 metrów ścieżka będzie miała w sumie 3 km długości. Budowa ma zostać ukończona wiosną 2021 roku.

W ostatnich latach wieże widokowe połączone ze ścieżkami w koronach drzew cieszą się niesłabnącą popularnością. Obiekt tego typu znajdujący się Krynicy-Zdroju zyskał miano „Budowy Roku”. Polacy często odwiedzają podobne atrakcje w Czechach czy na Słowacji. Obiekty tego typu są przystępne zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób z niepełnosprawnością.

Temat projektu wieży widokowej został przedstawiony przez burmistrza Świeradowa-Zdroju już w 2017 roku. Wartość inwestycji wynosi 40 mln zł.

  • Marzyło się nam, aby stare wyciągi Świeradowca zamieniły się w gondolę i wyciąg kanapowy z przedszkolem narciarskim na dole. Od dwóch lat mamy pozwolenie na dolną część wyciągu i właśnie się to marzenie realizuje – powiedział burmistrz Roland Marciniak.

Za inwestycję odpowiada czeski inwestor – Jiří Rulíšek, ten sam który projektował także wieżę w Dolni Moravie w Czechach. Polska wersja nie powstanie jednak na szczycie, a bliżej miasta, na zboczu góry Świeradowiec (1037 m n.p.m.).

Wieża widokowa ma mieć 70 metrów wysokości. Górny taras widokowy ma znajdować się na wysokości 55 metrów. Spacer po wieży ma mieć długość 800 m, natomiast ścieżki dydaktyczne ciągnąć się mają przez blisko 3 km. Ze ścieżki będzie można nie tylko zejść, ale i zjechać po 103-metrowej ślizgawce.

Źródło: Gazeta Wrocławska

One thought on “Najwyższa w Polsce ścieżka w chmurach, wkrótce otwarcie

  • 22 kwietnia 2021 at 18:56
    Permalink

    W Czechach, niedaleko za granicą z Polską, jest taka ścieżka widokowa. Ale projekt tej świeradowskiej zapowiada się naprawdę imponująco.

    Reply

Dodaj komentarz