fbpx

Wykończenie mieszkania pod klucz – czy warto?

Sponsorowany

Zakup nieruchomości „pod klucz” to trend, który jest w Polsce coraz popularniejszy. Wzorem krajów zachodnich popyt na takie mieszkania wzrasta. Transakcje nie tylko oszczędzają czas, ale i nerwy przy urządzaniu wnętrz, umożliwiając natychmiastową przeprowadzkę. Co warto wiedzieć, decydując się na zakup takiej nieruchomości?

Dylemat, który wcale nie tak łatwo rozwiązać

Samą decyzję o zakupie nieruchomości podejmuje się dosyć sprawnie. Potem pojawia się coraz więcej kwestii, których rozwikłanie przychodzi z trudem. Lepiej zająć się samodzielnym wykończeniem mieszkania czy może zlecić te prace deweloperowi? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, jednak kilka argumentów przemawia za tym, by skłonić się ku drugiej opcji.

Co oznacza zwrot „mieszkanie pod klucz”?

Pojęcie wykończenie mieszkania pod klucz coraz częściej pojawia się w ofertach deweloperów oraz w ogłoszeniach nieruchomości z rynku wtórnego. Taka transakcja dotyczy lokalu, do którego można wprowadzić się bezpośrednio po dopełnieniu wszelkich kwestii formalnych. Oznacza to, że we wnętrzu wykonano niezbędne instalacje, położono płytki, panele czy parkiety, wykonano tzw. biały montaż, czyli podłączono urządzenia sanitarne wraz z armaturą. Kuchnia oraz łazienka przygotowane są do użytku – oprócz niezbędnych urządzeń podłączono także oświetlenie.

W lokalu wykończonym pod klucz znajdują się także parapety, pomieszczenia wyposażono w drzwi wewnętrzne, na ścianach znajdują się tapety lub farba. Krótko mówiąc, lokal wykończony pod klucz gotowy jest do zamieszkania. Wystarczy umieścić we wnętrzach własne meble oraz rzeczy osobiste.

Zlecanie prac specjalistom

Prac budowlanych i wykończeniowych podejmują się osoby, które mają w tym temacie niemałą wiedzę. Zlecając wykończenie wnętrz pod klucz inwestorowi, nie trzeba martwić się wyborem materiałów budowlanych. Odpada zatem kwestia wiedzy o poszczególnych artykułach i ich trwałości. Kupujący lokal nie musi także martwić się organizacją prac, nie staje przed wyborem ekipy budowlanej, czy wreszcie nie spoczywa nad nim obowiązek nadzorowania prac wykończeniowych. Nad wszystkim czuwa inwestor, który kontroluje harmonogram prac budowlanych, a dzięki swojej wiedzy korzysta z dobrej jakości wytrzymałych materiałów.

Kupno mieszkania pod klucz to oszczędność czasu

Weryfikacja poszczególnych etapów wykończeniowych, zakup materiałów budowlanych, czy nawet pogłębianie wiedzy na ten temat wymagają poświęcenia sporej ilości czasu. Nie jest tajemnicą, że niewiele osób tymczasem dysponuje. Zlecanie prac wykończeniowych inwestorowi pozwoli kupującemu poświęcić się dotychczasowym obowiązkom, bez dodatkowych działań pod presją czasu. Deweloper z pewnością wykona wszystko sprawniej, wywiązując się ze swoich zadań, oddając mieszkanie do użytku w wyznaczonym terminie.

Największym argumentem przeciw jest wyższa cena, którą przyjdzie zapłacić kupującemu. Suma wydatków faktycznie będzie wyższa, jednak warto przełożyć to w myślach na czas, który można spędzić z rodziną, koszty paliwa oraz formalności, nad którymi czuwa kierownik budowy.

Partnerem materiału jest redNet Dom.

Dodaj komentarz