fbpx

Takie rzeczy tylko w Chinach. 10-piętrowy blok postawili w ciągu jednej doby [VIDEO]

Chińska firma budowlana Broad Group chwali się swoim najnowszym osiągnięciem, które naprawdę robi wrażenie. W ciągu jednego dnia postawiła 10-piętrowy blok mieszkalny.

Chińska firma budowlana Broad Group pochwaliła się, że udało jej się postawić 10-piętrowy blok w jedną dobę (zajęło to dokładnie 28 godzin i 45 minut). Firma wykonała wcześniej poszczególne moduły bloku w fabryce. Każdy moduł zawierał już izolację, okablowanie oraz systemy wentylacyjne. Istotnym elementem rozwiązania jest to, że gotowe moduły bloku posiadały rozmiar kontenera, dzięki czemu z łatwością można je dostarczyć na teren budowy i połączyć w całość. Na koniec wystarczy przyłączyć budynek do sieci elektrycznej i wodnej.

Podany czas pracy uwzględniał  tylko finalną pracę polegającą na układaniu i łączeniu poszczególnych modułów bloku. Wcześniej oczywiście należało przygotować fundamenty, zbudować wszystkie moduły bloku w fabryce i przetransportować je na miejsce budowy.

Broad Group zapewnia, że jej budynki są bardzo trwałe i odporne na trzęsienia ziemi, a w razie potrzeby można je zdemontować i postawić w innym miejscu.

Tempo pracy rzeczywiście robi wrażenie. Cały proces budowania, a raczej układania i łączenia poszczególnych modułów bloku wraz z efektem końcowym można zobaczyć w poniższym video.

 

 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Dodaj komentarz