fbpx

Brak planów na lato? Zamek Książ przygotował masę atrakcji

Książ to kompleks zamkowy, zlokalizowany w wałbrzyskiej dzielnicy Książ na Pogórzu Wałbrzyskim, będący częścią Książańskiego Parku Krajobrazowego. Przez obiekt przebiega Szlak Zamków Piastowskich i jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce. Zamek Książ to również jedna z największych atrakcji Dolnego Śląską, która tego lata z pewnością przyciągnie turystów masą atrakcji.

Co przygotowano dla zwiedzających tego lata? Zadowoleni będą starsi i młodsi, mali i duzi, zarówno ci spragnieni przygód, szukający arystokratycznego splendoru, jak miłośnicy kultury, odkrywcy tajemnic lub śmiałkowie spodziewający się dużej dawki adrenaliny.

Zamek jak z bajki przygotowano specjalnie na  rodzinne zwiedzania. W środy, soboty i niedziele w towarzystwie dobrej Wiedźmy i szalonego Kapelusznika zwiedzający wyruszą w pełną przygód podróż do zamkowej Krainy Czarów, wzdłuż  tajemniczych korytarzy i komnat przepełnionych zagadkami i legendami z zamku… po drugiej stronie lustra. Będzie to spacer do  baśniowego świata, gdzie zatrzymał się CZAS i tylko rozwiązanie zagadki szalonego Kapelusznika pozwoli go znów uruchomić, by wskazać  drogę do zamkowego skarbu. Więcej informacji można przeczytać tutaj.

Hokus Pokus to nocne zwiedzanie dla rodzin z dziećmi we wszystkie wakacyjne poniedziałki. To prawdziwa przygoda z dreszczykiem dla odważnych 🙂 Będzie to wyprawa, aby odkryć kryjówki  upiorów i magicznych stworzeń, a nawet duchów… Po zmroku na zwiedzających czeka maszyna do pomiaru magii, upiorne aranżacje, paranormalne spotkania i dużo dobrej rozrywki.

Dla odważnych turystów o mocnych nerwach przygotowano Nocne zwiedzanie dla dorosłych – na pewno nie jednego lub nie jedną przyprawiają o gęsią skórkę. Tego lata poszukiwany będzie Wampir z Książa w towarzystwie Maksymiliana Ernesta Hochberga, znanego pogromcy Wampira. Przy odrobinie szczęścia spotkać będzie można najsłynniejsze duchy zamku, czy usłyszeć krzyk Białej Damy. W takie noce może wydarzyć się wszystko – ale trzeba zarezerwować miejsce w kalendarzu tutaj

Niebawem pojawi się też więcej informacji o Festiwalu Góry Literatury, który odbędzie się 16 lipca.

Warto już teraz zaplanować wizytę w okolicach Wałbrzycha i odwiedzić witrynę internetową Zamku Książ, aby dowiedzieć się więcej.

O Zamku Książ pisaliśmy też TU.

 

Opracowanie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.

Dodaj komentarz