fbpx

Co widzisz na obrazku? Odpowiedź zdradzi, czy jesteś optymistą czy pesymistą

Czasem trudno nam odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie mamy nastawienie do otaczającej nas rzeczywistości. Jesteś optymistą czy pesymistą? Poświęć krótką chwilę na ten prosty test psychologiczny, by się dowiedzieć.

Spójrz na obrazek. Co na nim widzisz? Twoja odpowiedź zdradzi, czy masz bardziej optymistyczne czy pesymistyczne podejście do życia.

Lew

Z reguły na co dzień wybierasz optymizm. Podchodzisz do życia z odwagą i entuzjazmem. Twoja przebojowość sprawia, że nie ma dla ciebie celu nie do zdobycia. Większość problemów potrafisz obrócić w żart i dostrzegasz coś pozytywnego w nawet najbardziej bolesnych doświadczeniach.

Dzięki temu, że swoje porażki traktujesz jak lekcje, z których trzeba wyciągnąć wnioski, rzadko powtarzasz te same błędy. Zamiast tego masz wiele pomysłów na to, jak się rozwijać. Codziennie stajesz się lepszą wersją siebie. Ludzie podziwiają cię za to, że nigdy nie tracisz pogody ducha.

Dmuchawce

Jeśli w pierwszej kolejności twoją uwagę zwróciły unoszące się w powietrzu dmuchawce, z natury masz skłonności do pesymizmu. Często dostrzegasz wokół siebie to, co może cię zasmucić. Trudno ci wykrzesać wiarę w siebie i nadzieję na to, że spotka cię coś dobrego.

Często myślisz o tym, jak wiele ci umyka. Boisz się rozpoczynać nowe znajomości z ludźmi, bo z góry zakładasz, że kiedyś będą musiały się rozpaść. Koncentrujesz się na tym, co możesz stracić i prawie nigdy nie myślisz o zyskach. Twój problem może wynikać z rozczarowań, które spotkały cię w przeszłości. Jeśli o nich zapomnisz, uda ci się odzyskać uśmiech na twarzy.

 

Dodaj komentarz