fbpx

„Łańcuch życia” w Międzyzdrojach. Plażowicze pomogli w poszukiwaniach 16-latka

Dzięki współpracy plażowiczów ze służbami, udało się uratować 16-latka który znikł pod wodą na jednej z niestrzeżonych plaż w Międzyzdrojach. Chłopca udało się odnaleźć na czas, dzięki utworzonemu „łańcuchowi życia”.

W poniedziałek po godzinie 17 WOPR w Międzyzdrojach otrzymał zgłoszenie o tonącym dziecku na jednej z niestrzeżonych plaż. Na miejsce od razu ruszyły służby, m.in.: WOPR, śmigłowiec LPR, policja i straż pożarna.

„Po dotarciu na miejsce okazuje się, że nie poszukujemy małego dziecka, a 16-letniego chłopca. Wraz z wczasowiczami tworzymy trzy niezależne łańcuchy życia prowadzone przez naszych ratowników. Dodatkowo jesteśmy wspierani przez Wodny Patrol Policji, Pogotowie Ratunkowe, PSP Międzyzdroje, OSP Międzyzdroje oraz lokalną wypożyczalnię sprzętu pływającego” – opisują na swoim profilu Facebook ratownicy WOPR.

Po około 30 minutach poszukiwań udało się odnaleźć 16-latka. Po wyciągnięciu go na brzeg, ratownicy przystąpili do trwającej 30 minut resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po tym czasie udało się przywrócić bicie serca. Śmigłowiec LPR przetransportował chłopca do szpitala. 

„Z naszej strony zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Miejmy nadzieję, że młody organizm podejmie walkę i chłopak wróci do pełnej sprawności! Mimo dużej odległości od plaży strzeżonej, dzięki ogromnemu zaangażowaniu wczasowiczów, chłopca udało się odnaleźć w zaledwie 30 minut od rozpoczęcia akcji. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, ile przebywał pod wodą, ale wraz z wczasowiczami i wszystkimi osobami, które nas wspierały, daliśmy mu szansę” – dodali ratownicy WOPR.

Nagranie z akcji zostało zamieszczone na profilu „Społeczność Międzyzdroje”:

Dodaj komentarz