fbpx

Zdjęcie “spadającej gwiazdy” wykonane przez Polkę wyróżnione przez NASA

Fotografia wykonana przez Marzenę Rogozińską zyskała ogromne uznanie wśród pasjonatów astrofotografii. Na pracę polskiej fotografki zwróciła również uwagę NASA.  Agencja opublikowała ją na swoim profilu już kolejnego dnia po zamieszczeniu w sieci.

Polka wyróżniona przez NASA

W większości przypadków mija trochę czasu, zanim NASA opublikuje w swoich mediach społecznościowych jakieś materiały, nawet jeśli uda się uchwycić naprawdę fascynujące obrazy. Tylko w wyjątkowych przypadkach administratorzy decydują się wyróżnić fotografie, które powstały niedawno.

Praca Marzeny Rogozińskie, opublikowana na stronie Astronomy Picture of the Day, została zauważona przez NASA w ciągu zaledwie jednej dobry. Astrografka wykonała to wyjątkowe zdjęcie podczas nocy spadających gwiazd, która przypadła na 12 sierpnia 2021 roku..

Polce udało się uchwycić fascynujące zjawisko. Bolid to niezwykle rzadki meteor o ogromnej jasności. Ukazał się w trakcie roju Perseidów o godzinie 01:02, pomiędzy gwiazdozbiorem Kasjopeja a Galaktyką w Andromedzie, na tle Drogi Mlecznej.

One thought on “Zdjęcie “spadającej gwiazdy” wykonane przez Polkę wyróżnione przez NASA

  • 18 sierpnia 2021 at 08:36
    Permalink

    Dobre zdjęcie (brawo, pani Marzeno!), ale z tym “ogromnym uznaniem” przesadziliście 🙂

    Reply

Dodaj komentarz