fbpx

Labrador zaopiekował się osieroconymi kociętami

Labrador o imieniu Bartie pomógł zaopiekować się siedmioma osieroconymi kociętami. Jego właścicielka była zachwycona tym, jak bardzo cierpliwy i opiekuńczy był jej pies.

Labrador o imieniu Bertie został adoptowany ze schroniska Battersea. Przygarnęła go Rachel, pielęgniarka, która pracuje w organizacji charytatywnej na rzecz ratowania zwierząt.

Kilka tygodni temu na poboczu znaleziono 2-tygodniowe, osierocone kocięta. Trafiły one pod opiekę weterynarzy w Battersea.

Pies zaopiekował się osieroconymi kociętami

Właścicielka labradora postanowiła dać kociakom dom tymczasowy, dopóki nie będą gotowe do adopcji. Kobieta nie spodziewała się, jak na nowych mieszkańców zareaguje jej pies.

— Jest coś szczególnie wzruszającego w obserwowaniu, jak uratowany zwierzak pomaga teraz ratować inne zwierzęta w potrzebie. Jestem niesamowicie dumna ze sposobu, w jaki Bertie opiekował się kociętami w ciągu ostatnich kilku tygodni. Ma mniej niż dwa lata, sam jest ledwie dorosły, ale nie pomyślałbyś o tym, gdybyś zobaczył, jak niesamowicie cierpliwy i opiekuńczy był — powiedziała Rachel w wywiadzie dla czasopisma People.

Kobieta z pomocą labradora opiekowała się kociętami, dopóki nie nauczyły się samodzielnie jeść i korzystać z kuwety. Gdy zwierzaki stały się nieco bardziej niezależne, wróciły do ​​schroniska w Battersea i zostały adoptowane przez kochające rodziny.

— Wychowywanie kociąt to cudownie satysfakcjonujące doświadczenie; możesz pomóc im wyrosnąć z bezbronnych maluchów w wyjątkowe zwierzęta gotowe na przyjęcie do kochającego domu. Przykro mi było, że odchodzą, ale pocieszam się wiedząc, że Bertie i ja pomogliśmy dać im najlepszy start w życiu. Podejrzewam, że Bertie mógł również cieszyć się ciszą i spokojem, kiedy jego młodzi podopieczni odeszli. Z pewnością na to zasłużył! — powiedziała właścicielka labradora.

 

Dodaj komentarz