fbpx

Niezwykłe zjawisko. Piorun uderzył 12 razy w to samo miejsce [Wideo]

Podczas potężnej burzy, która miała miejsce nad chińskim miastem Qingdao w prowincji Shandong, miało miejsce niecodzienne zjawisko, które sfilmował jeden z mieszkańców. Przez dziesięć sekund piorun kilkanaście razy z rzędu uderzył w tę samą latarnię.

W nagraniu opublikowanym w internecie widać przynajmniej 12 uderzeń pioruna w tę samą latarnię. Autor wideo nagrywał burzę, która nawiedziła prowincję Shandong w Chinach 31 sierpnia.

Wycofał się do budynku

„Skierował swój telefon z kamerą na nadchodzącą burzę, gdy pioruny zaczęły uderzać w latarnię” – czytamy w dzienniku „Daily Mail”. „Po 11 wyładowaniach świadek wycofał się z powrotem do budynku, a pioruny nadal uderzały”.

Widzowie komentujący wideo nazwali latarnię „pechową”, ale „zdarzenie to raz na zawsze rozprawia się z popularnym powiedzeniem, że piorun uderza w dane miejsce tylko raz. Nie dość, że pojedynczych uderzeń może być wiele, to jeszcze energia spływa ze źródła pioruna do miejsca, w które uderza, a następnie wraca do źródła, i tak wielokrotnie” – skomentował portal TwojaPogoda.pl.

 

 

Dodaj komentarz