fbpx

Zgubił rodzinę na kabulskim lotnisku. Historia 3-letniego chłopca porusza serca

3-letni chłopiec, który uciekał z Afganistanu przed Talibami spędził 2 tyg. bez rodziny. Zdjęcie jego spotkania z tatą poruszyło ludzi na całym świecie.

„Ali”  nie jest prawdziwym imieniem chłopca. 3-latek otrzymał je w Kanadzie w celu ochrony tożsamości przed Talibami. To przed nimi uciekał do Kanady wraz z mamą i rodzeństwem – w Ontario czekał na nich ojciec, który opuścił kraj dwa lata wcześniej.

Kiedy cała rodzina była gotowa do odlotu na kabulskim lotnisku zdarzył się wybuch. 3-latek, który w panice wmieszał się w tłum stracił z oczu mamę i rodzeństwo. Przerażonym chłopcem zaopiekował się 17-latek. Młody chłopak wziął za niego odpowiedzialność i wsadził go w docelowy samolot do Ontario. Na miejscu czekała na niego pomoc przedstawicieli katarskiego rządu.

– On jest absolutnie niezwykłym dzieckiem, bardzo grzecznym i nad wyraz dojrzałym – wyznała w rozmowie z portalem “The Globe and Mail” Stella Dshurina, która odpowiadała za sprowadzenie Aliego do ojca.

Zanim jednak malec mógł spotkać się ze swoim tatą trafił do tymczasowego ośrodka pomocy. Przez te dwa tygodnie ojciec Aliego nie miał żadnych wiadomości na temat syna. Jak wyznał w jednym z wywiadów, przez te dwa tygodnie nie zmrużył oka. Jego mama zaś była pewna, że chłopiec zginął. Kiedy dowiedziała się, że Ali jest w Kanadzie cały i zdrowy zaczęła starać się o jak najszybszą migrację do Ontario.

-Po wybuchu na lotnisku wszyscy byli skołowani. Ludzie się rozbiegli. Nie wiedziałam, gdzie są moje dzieci – wyjaśniła matka 3-latka.

Teraz rząd Kataru chce pomóc reszcie rodziny w opuszczeniu Afganistanu.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: kobieta.onet.pl

 

One thought on “Zgubił rodzinę na kabulskim lotnisku. Historia 3-letniego chłopca porusza serca

Dodaj komentarz