fbpx

Strażak odwraca uwagę dziecka od wypadku. To zdjęcie robi furorę w sieci

Zdjęcie zrobione przez przechodnia w stanie Montanie w USA uchwyciło wzruszającą scenę przedstawiającą strażaka czytającego książkę małej dziewczynce. Książeczka pozwoliła odwrócić uwagę dziecka od traumy związanej z wypadkiem samochodowym, w którym ucierpiała jej rodzina.

Około miesiąc temu w godzinach wieczornych straż pożarna została wezwana do wypadku z udziałem dwóch pojazdów.

Podczas gdy strażacy byli zajęci swoimi czynnościami, a rodzice dziewczynki zeznaniami  dla policji, strażak Ryan Benton wyjął z wozu strażackiego książeczkę dla dzieci, usiadł z dziewczynką na krawężniku i zaczął jej czytać.

„To pozwoliło dziewczynce uspokoić się, a rodzicom umożliwiło skupienie się na innych czynnościach w tej trudnej dla wszystkich sytuacji, jaką niewątpliwie jest wypadek” – powiedział rzecznik straży pożarnej.

„Najsłodsza rzecz w historii!” napisała Allie Marie Schmalz na Facebooku, kiedy zamieściła zdjęcie 26-letniego strażaka.

Dowiedzieliśmy się po doniesieniach prasowych, że strażacy z Billings zawsze mają torby z książeczkami, aby dać je dzieciom w traumatycznych sytuacjach. Torby zawierają też pluszowe zwierzątka i książki o strażakach, aby wyjaśnić dzieciom, co się stało i uspokoić je w sytuacji traumatycznej.

Julie Angle napisała później na stronie Billings Firefighters na Facebooku, mówiąc, jak wdzięczna jest za tę pełną współczucia praktykę.

„Kilka lat temu w naszym domu wybuchł pożar. Strażacy podarowali wtedy moim dzieciom pluszaki. Moje dziewczynki pamiętają to bardziej niż sam pożar. To było zdecydowanie coś, za co zawsze będziemy wdzięczni!”

TUTAJ przeczytasz inne ciekawe artykuły o strażakach.

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.
Źródło: Good News Network

Dodaj komentarz