fbpx

Do niezwykłej historii, która szczęśliwie się zakończyła, doszło w Chinach. Rodzice po 24 latach poszukiwań odnaleźli swoją córkę

Córka Wang Mingqinga i jego żony Liu Dengying widziana była przez nich ostatni raz w 1994 roku. Od tego czasu jej ojciec był m.in. taksówkarz w nadziei, że kiedyś spotka ją jako swoją klientkę.

Qifeng skontaktowała się ze swoimi rodzicami dopiero w tym roku, gdy w internecie natknęła się na wpis o jej ojcu, który jej poszukuje.

Wang Mingqing i Liu Dengying byli sprzedawcami owoców, jednak pewnego dnia, gdy zakończyli obsługiwać klientów na swoim przydrożnym stoisku, zorientowali się, że ich córki nie ma w pobliżu.

Rodzice spędzili wiele lat na jej poszukiwaniach. Wywieszali ogłoszenia w gazetach i tworzyli internetowe apele. Nigdy też nie opuścili regionu, w którym mieszkają, bo cały czas mieli nadzieje na odnalezienie swojej córki.

Przez lata chińska policja zidentyfikowała kilka kobiet, które mogły być Qifeng, ale testy na DNA wykazały, że to nie ona. Przełom nadszedł pod koniec ubiegłego roku. Policyjny rysownik usłyszał o historii pana Wanga i postanowił stworzyć rysunek, na którym można było zobaczyć, jak wygląda jego córka jako dorosła.

Rysunek został opublikowany w internecie, a tysiące kilometrów od miejsca, gdzie zaginęła Qifeng, po drugiej stronie kraju, zobaczyła go Kang Ying. Kobieta zdała sobie sprawę, że jest bardzo podobna do osoby przedstawionej przez rysownika.

Kobieta skontaktowała się z panem Wangiem. Testy DNA potwierdziły, że jest to jego córka. Chińskie media podają, że Kang Ying wychowała się w pobliskim mieście, zaledwie 20 km od jej rodziców. Nie podano jednak szczegółów tego jak się od nich oddzieliła.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Dodaj komentarz