fbpx

10 utworów na dobry humor. Przy 5 popłyną łzy!

Zastanawiasz się czasem jak szybko poprawić sobie humor w melancholijny dzień? Odpowiedzią będą twoje zmysły. Obok aromaterapii, ruchu czy oglądania pięknych rzeczy, muzyka może nakarmić ducha, uspokoić, pobudzić i napełnić dobrymi wrażeniami. Muzyka klasyczna lub soundtracki ze znanych i lubianych filmów będą świetnym wyborem na zimową słotę. Poznaj nasze propozycje na poprawę nastroju.

 

 1. Claude Debussy, „Clair de Lune” – to najpopularniejszy utwór francuskiego kompozytora. Choć powstał w XIX w. (1890 r.) wciąż budzi zachwyt wśród estetów i młodych adeptów muzyki klasycznej. Utwór idealny, aby się rozmarzyć.
  Claude Debussy – Clair de lune – YouTube

 

 1. Kto z Was oglądał „Portret kobiety w ogniu” ten z pewnością pamięta ten utwór. „Lato” Vivaldiego pełne jest radości, niepokoju, pożądania i ekspresji. Z pewnością pobudzi do działania i przyprawi o gęsią skórkę!
  Antonio Vivaldi – Summer (Full) – The Four Seasons – YouTube

 

 1. Mozart – uznawany za najbardziej ekscentrycznego i radosnego kompozytora wszech czasów. Muzyka Mozarta poprawia nastrój i stymuluje mózg do pracy umysłowej. Odpręża i pomaga przyswoić wiedzę.
  Mozart – Piano Concerto No. 23 in A, K. 488 [complete] – YouTube

 

 1. Louis Armstrong – „What a wonderful world”. Któż z nas nie słyszał tej piosenki choć raz? Połączenie słów z ochrypłym głosem wokalisty i muzyką symfoniczną w tle koi zmysły i napawa nadzieją, kiedy jej zabraknie.
  Louis Armstrong – What A Wonderful World (Lyrics) – YouTube

 

 1. Audrey Hepburn – „Moon river”.  To piosenka autorstwa Henry’ego Manciniego i Johnny’ego Mercera, która powstała w 1961 r. na potrzeby ścieżki dźwiękowej do kinowego przeboju „Śniadanie u Tiffany’ego”. Idealna, aby zrelaksować się po trudnym dniu.

 

 1. Norah Jones – „Sunrise”. Skoro było już o księżycu, to w zestawieniu nie może zabraknąć też słońca i niskiego głosu amerykańskiej piosenkarki.
  Norah Jones – Sunrise (Official Music Video) – YouTube

 

 1. Frank Sinatra – „Fly Me To The Moon”. Ten pan z wiecznym uśmiechem na twarzy i w kapeluszu na głowie kojarzy się zarówno z klasyką kina jak i świętami. Choć znamy go głównie z „Deszczowej Piosenki”, my wybraliśmy mniej oczywisty utwór.
  Fly Me To The Moon (2008 Remastered) – YouTube

 

 1. Judy Garland, „Somewhere over the Rainbow” – oryginalna muzyka z musicalu „Czarnoksiężnik z Oz”. Doczekała się wielu coverow; wykonywały ją m. in. Norah Jones i Elli Fitzgerald.
  Somewhere Over the Rainbow – The Wizard of Oz (1/8) Movie CLIP (1939) HD – YouTube

 

 1. „Kiedy jesteś sam i świat sprawia, że czujesz się samotny, zawsze możesz pójść do śródmieścia” … Tak w latach 60. śpiewała Petula Clark w przeboju „Downtown”. To radosna pieśń o zachwycie miastem i ruchem.
  Petula Clark ~ Downtown (1964) – YouTube

 

 1. Na koniec nie może zabraknąć świątecznego hitu w wykonaniu grupy Wham. „Last Christmas” znają wszystkie pokolenia – zawsze wprowadza w dobry nastrój i rozbudza wewnętrzne dziecko.
  Wham! – Last Christmas (Official Video) – YouTube

 

Przed „spożyciem” zalecamy zaparzenie imbryka herbaty i ułożenie się w wygodnym łóżku. Nie wymaga konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. 😊

 

O innych sposobach na poprawę nastroju pisaliśmy też TU.

 

Opracowanie i wybór: Kamila Gulbicka

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz