fbpx

Mieszkańcy Dublina wywieszają płaszcze na moście dla bezdomnych w potrzebie

Mieszkańcy Dublina zostali poproszeni o wywieszenie zimowych płaszczy na Ha’penny Bridge, żeby mogli z nich skorzystać bezdomni w potrzebie.

Tabliczki umieszczone wzdłuż pasażu głoszą: “Jeśli potrzebujesz, weź jeden. Jeśli chcesz pomóc, zawieś płaszcz dla kogoś innego.”

W internecie pojawiły się fotografie dziesiątek płaszczy i kurtek we wszystkich kształtach i rozmiarach, wywieszonych na barierce mostu w centrum miasta. Obok można także zauważyć plastikowe pudełko wypełnione wełnianymi czapkami, rękawiczkami i szalikami.

Ta inicjatywa została zapoczątkowana przez pewną stronę na Facebooku o nazwie “Warm for Winter”, której celem była pomoc bezdomnym na czas zimowych miesięcy.

Założeniem było wywieszenie ciepłych ubrań w suchych miejscach w irlandzkich miastach i miasteczkach, gdzie uczęszcza wielu ludzi.

Tego samego dnia ulice irlandzkiej stolicy wypełniły setki ludzi, protestując przeciwko kryzysowi rosnącej bezdomności.

Patrick Fryers, który zapoczątkował kampanię Warm for Winter, ma nadzieję, że inni zainspirują się tą akcją. – “Nawet jeśli to tylko jeden płaszcz, weź go ze sobą i zawieś w miejscu, w którym osoba w potrzebie będzie mogła z niego skorzystać.”

Patrick będzie dalej zbierać płaszcze i wieszać je na moście Ha’penny, i zachęca także innych, żeby robili to samo.

Co za wspaniały pomysł!

Jeśli jesteś w Dublinie i masz parę kurtek w swojej szafie, których już dawno nie nosisz, dlaczego by nie zawitać na Ha’penny Bridge i pomóc innym w potrzebie?

Tutaj (https://www.facebook.com/Warm-for-winter-110733230371224/) możesz dowiedzieć się więcej o tej akcji.

 

 

Źródło: irishpost.com

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Dodaj komentarz