fbpx

Firma Heinz chce odnaleźć człowieka, który przeżył niemal miesiąc na morzu, mając tylko keczup

Firma Heinz chce odnaleźć człowieka, który przeżył niemal miesiąc na morzu, mając tylko keczup i przyprawy. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że chcą mu kupić nową łódź.

Firma Heinz to amerykański producent artykułów spożywczych znany głównie z produkcji keczupu. Jej przedstawiciele jak dotąd bezskutecznie poszukują rozbitka, który jakiś czas temu został uratowany u wybrzeży Kolumbii. Mężczyzna przypadkowo wypłynął na morze, mając tylko keczup i przyprawy. Został uratowany 24 dni później po napisaniu “pomoc” na łodzi.

Wirtualna wiadomość w butelce

Na profilu firmy pojawiła się wirtualna wiadomość w butelce, z prośbą o pomoc w odnalezieniu uratowanego mężczyzny.

„Do osoby, która znajdzie tę wiadomość, potrzebujemy Twojej pomocy w namierzeniu niesamowitego człowieka z niesamowitą historią. Może pamiętasz Elvisa Francoisa, odważnego marynarza, który przeżył na niczym innym jak tylko na keczupie i przyprawach, dryfując na morzu przez 24 dni. Heinz chce uczcić jego bezpieczny powrót do domu i pomóc mu kupić nową łódź… ale nie możemy go odnaleźć” – czytamy we wpisie.

View this post on Instagram

A post shared by Heinz (@heinz)

Francois, 47-letni mężczyzna pracował na swojej łodzi na St. Maarten w grudniu, kiedy przypadkowo trafił na otwarte morze. Z powodu pogorszenia się pogody utracił możliwość nawigacji, przez co nie był w stanie wrócić na ląd.

“Próbowałem wrócić do portu, ale się zgubiłem, ponieważ uszkodził się żagiel w mojej łodzi i jego naprawa zajęła mi sporo czasu” – powiedział w wideo opublikowanym przez kolumbijską marynarkę, która go uratowała.

“Dzwoniłem do moich przyjaciół, moich współpracowników. Próbowali się ze mną skontaktować, ale straciłem zasięg. Nie było nic innego, co mógłbym zrobić, tylko usiąść i czekać” – dodał.

Na tyle łodzi napisał słowo “pomoc” i ostatecznie został uratowany — po 24 dniach, mając tylko keczup, czosnek w proszku i przyprawę Maggi.

Poszukiwania rozbitka

Kilka dni temu firma Heinz  oświadczyła, że jej poszukiwania uratowanego mężczyzny  “osiągnęły impas”. Do tej pory, jak wspomnieli, skontaktowali się z rządem Dominiki, gdzie mieszka Francois, oraz z kolumbijską marynarką wojenną, aby dowiedzieć się, gdzie może być i jak się z nim skontaktować.

„Rzucamy tę wiadomość na morze internetu, ponieważ jeśli ktoś może nam pomóc go znaleźć, to tylko wy” – napisali przedstawiciele firmy.

„Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, może nam pomóc skontaktować się z Elvisem Francois, proszę, zostaw nam wiadomość”.

W oświadczeniu dla CBS News we wtorek rzecznik Heinz powiedział, że chcą podarować Francoisowi „nową łódź najnowszej generacji”. Ta łódź, jak powiedzieli, będzie „wyposażona w pełną technologię nawigacyjną, aby uniknąć kolejnej katastrofy w przyszłości”.

Powiedzieli, że jest to obecnie międzynarodowe wysiłek, w który zaangażowane są rynki Heinz “na całym świecie”.

“Mamy nadzieję rozgłosić tę sprawę daleko i szeroko, aby Heinz mógł w końcu podarować nową łódź Elvisowi” – powiedziała firma.

 

Dodaj komentarz