fbpx

Polska marka Gabriella stworzyła rajstopy z sieci rybackich wyłowionych z mórz

Według danych Fundacji Mare każdego roku do wód morskich trafia od 4,8 mln do 12,7 mln ton plastiku. Jednym z najbardziej niebezpiecznych zanieczyszczeń pływających w morzach i oceanach są rybackie sieci. Nie tylko zaśmiecają wody, ale są również śmiertelną pułapkę dla ryb i innych zwierząt wodnych. Oczyszczenie z nich akwenów oraz wtórne wykorzystanie jako surowca jest najlepszym rozwiązaniem dla środowiska.

Taki szczytny cel przyświecał polskiej marce Gabriella, która stworzyła swój najnowszy produkt — rajstopy now! ocean. Aby uzyskane dobro wróciło do morza, przekażą część zysku ze sprzedaży rajstop na wsparcie Fundacji Mare, która działa na rzecz ochrony Bałtyku.

Pozyskiwany z wyławianych z mórz i oceanów sieci rybackich polimer poliamidowy jest przetwarzany na włókna wysokiej jakości w fabrykach we Włoszech i Francji. Z nich w Łodzi, w fabryce Gabrielli, powstają przyjazne środowisku alternatywa klasycznych rajstop w dwóch wersjach: 50 den i 100 den. Rajstopy now! ocean są w zasadzie identyczne w porównaniu do pozostałych produktów marki — są elastyczne, wytrzymałe i supergładkie.

Co istotne, w swoim zrównoważonym podejściu marka myśli kompleksowo — w opakowaniu now! ocean folię zastąpiono kompostowalnym odpowiednikiem powstałym na bazie PLA, czyli włókna pochodzącego w 100 proc. z cukrów roślinnych, w tym przypadku z kukurydzy. Papier w opakowaniu pochodzi z materiałów odzyskanych.

 

 

 

Źródło: noizz.pl

Foto: gabriella.pl

 

One thought on “Polska marka Gabriella stworzyła rajstopy z sieci rybackich wyłowionych z mórz

Dodaj komentarz