fbpx

Bankomat zablokował kartę 91-latka. Policjanci zrobili mu zakupy

Policjant z Krakowa pełniący służbę przy granicy zwrócił uwagę na starszego mężczyznę stojącego przy jednym z bankomatów w Bielsku Podlaskim. Okazało się, że bankomat zablokował 91-latkowi kartę. Bezradny mężczyzna stał i płakał. Funkcjonariusz pomógł mieszkańcowi Podlasia, zrobił mu zakupy i powiadomił o sprawie opiekunkę 91-latka.

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, który pełni służbę na granicy polsko-białoruskiej, w trakcie przerwy stanął przed jednym z bankomatów w Bielsku Podlaskim.

– W tym czasie z urządzenia korzystał starszy mężczyzna. W pewnym momencie policjant zauważył, że po policzkach seniora spływają łzy, które ocierał przydługim rękawem płaszcza – mówi sierżant sztabowy Bartosz Izdebski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Bankomat zablokował mu kartę, policjanci zrobili zakupy

Jak się później okazało, bankomat zablokował kartę 91-latka. Z rozmowy z mężczyzną policjant, z towarzyszącymi mu funkcjonariuszami, dowiedział się, że ten wybrał się na zakupy, bo nie miał już co jeść.

– Tym razem to policjantom zaszkliły się oczy. Szybko ustalili listę zakupów i zrobili je w ekspresowym tempie – opowiada Izdebski.

Potem odprowadzili 91-latka do mieszkania, a o całej sytuacji powiadomili jego opiekunkę.

– To była najwspanialsza przerwa w służbie, jaką mogli sobie wymarzyć – uśmiech i podziękowanie starszego pana przyniosło im nie lada satysfakcję – zaznacza policjant.

Źródło: Małopolska Policja

One thought on “Bankomat zablokował kartę 91-latka. Policjanci zrobili mu zakupy

Dodaj komentarz