fbpx

Wydano płytę w której wokalistami są… zagrożone ptaki

W pierwszej piątce australijskiej listy przebojów zadebiutował album składający się wyłącznie z dźwięków zagrożonych australijskich ptaków. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na ich ratowanie.

Album stworzony przez BirdLife składa się z odgłosów wydawanych przez ponad 53 najbardziej zagrożonych gatunków ptaków Australii. Rejestracja niektórych dźwięków wymagała godzin oczekiwania w buszu. Było warto. Składanka okazała się hitem.

Album „Songs of Disappearance”wyprzedził w notowaniach takich twórców jak Abba i The Weeknd – nie wspominając o ulubieńcach świątecznych, takich jak Michael Bublé i Mariah Carey.

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na projekty ochrony ptaków BirdLife Australia.

— Ten album to bardzo wyjątkowa płyta z kilkoma rzadkimi nagraniami ptaków, które mogą nie przetrwać, jeśli nie będziemy ich chronić — powiedział „The Music Network” dyrektor generalny BirdLife Australia Paul Sullivan.

Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Karola Darwina jeden na sześć australijskich ptaków jest obecnie zagrożony – to jest 216 z 1299 gatunków. Badanie, które obejmowało informacje od ponad 300 ekspertów zajmujących się ptakami, wykazało, że zmiana klimatu jeszcze bardziej naraża gatunki na wyginięcie.

3 thoughts on “Wydano płytę w której wokalistami są… zagrożone ptaki

Dodaj komentarz