fbpx

Nie chcieli jej zatrudnić z powodu zespołu Downa. Założyła własną firmę i w wieku 31 lat została milionerką

31-letnia Collete DiVitto zaczęła szukać pracy zaraz po ukończeniu studiów, jednak żadna z bostońskich firm nie chciała zatrudnić osoby z zespołem Downa. Po kilku nieudanych rekrutacjach kobieta, przy wsparciu swojej rodziny, założyła własny biznes. Obecnie, po pięciu latach działalności wartość jej firmy wyceniana jest na 1,2 miliona dolarów.

Collete DiVittow wieku 26 lat ukończyła jeden z uniwersytetów w Karolinie Północnej w USA. Od zawsze była bardzo ambitna, dlatego od razu zaczęła szukać pracy w kilku firmach w Bostonie. Niestety, od wszystkich osób usłyszała, że “nie pasuje do danego przedsiębiorstwa”. Prawdziwym powodem był zespół Downa.

Założyła własną firmę

Collette nie poddała się jednak. Od dziecka marzyła, aby otworzyć własną cukiernio-piekarnię, dlatego poprosiła o pomoc swoją mamę, Rosemary Alfredo, która nauczyła ją podstaw prowadzenia własnego biznesu. Dziś, po pięciu latach od założenia, firma założona przez Collete osiąga ogromne sukcesy w Stanach Zjednoczonych.

31-letnia obecnie DiVitto została milionerką. Nie to było jednak jej głównym celem. Tworząc własną firmę, chciała nie tylko rozwinąć skrzydła, ale także dać szansę na pracę osobom, które również urodziły się z zespołem Downa. Teraz zatrudnia ich 15.

Świetnie sobie radzi

Collette DiVitto jest obecnie dyrektorem generalnym i operacyjnym “Collettey’s Cookies” — firmy, która sprzedaje ciastka własnej produkcji w internecie i amerykańskich sklepach 7-Eleven. W ciągu pięciu lat biznes rozrósł się na tyle, że aktualnie jest wart 1,2 miliona dolarów.

31-latka przez pierwsze trzy miesiące działalności sprzedała ponad 4 tys. ciasteczek, a od momentu jej rozpoczęcia do dziś — ponad 550 tys. Prowadzi także popularne konta “Collettey’s Cookies” na Facebooku i Instagramie, gdzie ma kolejno 40 tys. i 28 tys. obserwatorów

 

 

2 thoughts on “Nie chcieli jej zatrudnić z powodu zespołu Downa. Założyła własną firmę i w wieku 31 lat została milionerką

Dodaj komentarz