fbpx

Ptasia łyżka. Izrealski fotograf uchwycił niezwykłą formację stada szpaków

Izraelskiemu fotografowi udało się uchwycić niezwykłą formację stada szpaków. Ptaki stworzyły w powietrzu szyk przypominający wygiętą łyżkę.

Albert Keshet fotografował dziką przyrodę podczas porannej wycieczki do północnej części Doliny Jordanu.

— Kiedy szukałem ptaków w dolinie, spotkałem stada szpaków. Zostałem tam przez około pięć lub sześć godzin, obserwując je i podążając za nimi, aby uchwycić piękne zdjęcia — powiedział BBC.

Jak relacjonował fotograf, ptaki w pewnym momencie zaczęły wznosić się ku niebu i tańczyć. W ciągu około pięciu sekund szpaki uformowały kształt przypominający wygiętą łyżkę.

—Podróżuję i robię zdjęcia od 10 lat. To jedno z najbardziej niesamowitych zdjęć szpaków, jakie kiedykolwiek zrobiłem — powiedział Keshet.

Fotograf opublikował swoje wyjątkowe zdjęcie w mediach społecznościowych. Fotografię dostrzegł izraelski showman, Uri Geller, który oprawił ją i umieścił w swoim muzeum w Tel Awiwie.

View this post on Instagram

A post shared by Uri Geller (@theurigeller)

 

Szpaki występują na każdym kontynencie poza Antarktydą. Są wszystkożerne, najczęściej pojawiają się w pobliżu upraw winogron, zbóż, wiśni i oliwek. W tak zwane ławice łączą się nie bez powodu. Razem są trudniejszym przeciwnikiem dla drapieżnika i łatwiej mogą poszukiwać pokarmu. W stadzie szpaków może występować nawet 100 tys. osobników.

Źródło zdjęcia: instagram.com/theurigeller/

One thought on “Ptasia łyżka. Izrealski fotograf uchwycił niezwykłą formację stada szpaków

Dodaj komentarz