fbpx

Stewardesa na najwyższym budynku świata, a za nią przelatuje samolot. O co chodzi?

Kilka dni temu linie lotnicze Emirates opublikowały w sieci wideo reklamujące własną firmę oraz trwające w Dubaju do końca marca 2022 r. targi Expo 2020. W produkcji uwagę widzów przykuwa stewardesa stojąca na szczycie iglicy najwyższego budynku na świecie Burdż Chalifa (to ok. 820 m nad ziemią). Zaś tłem dla kobiety jest największy pasażerski samolot świata Airbus A380, który przelatuje, jak się wydaje, tuż za jej plecami.

Linie lotnicze uchyliły rąbka tajemnicy i zdecydowały się opisać, jak wyglądały przygotowania i  sama produkcja spotu. W rolę stojącej „na dachu świata” stewardesy wcieliła się podróżniczka i kaskaderka Nicole Smith-Ludvik. Kobieta występowała wcześniej w innych, podobnych produkcjach przygotowywanych dla Emirates.

 

Dokładna obserwacja nagrania pozwala stwierdzić, że przy produkcji nie wykorzystano green screenów lub grafiki cyfrowej. Podczas oglądania nagrania widz naprawdę ma wrażenie, że potężny samolot przelatuje tuż za plecami kobiety. Jednak to tylko złudzenie, wynikające z wykorzystania specjalnego obiektywu o określonej ogniskowej, co pozwala „oszukać” ludzkie oko i zawęzić perspektywę. Faktyczna odległość to ok. 800 m. Jednak sam przelot jest prawdziwy. Samolot leciał na wysokości ok. 822 m z prędkością ok. 270 km na godz. To tyle mniej więcej, ile ta maszyna pędzi zaraz po starcie. Piloci, aby uzyskać idealny kadr, ćwiczyli na symulatorach lotu, a i tak potrzebowali 11 prób do jego uzyskania.

Nagrania przeprowadzono w dniach 13 i 14 października 2021 r., a harmonogramy lotów zaplanowano poza oknem odlotów z Portu Lotniczego Dubaj, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu powietrznym.

Źródło: podroze.onet.pl

 

Dodaj komentarz