fbpx

490 km w 2 godziny! Policyjne lamborghini przewiozło nerkę do przeszczepu

Włoska policja ma na swoim wyposażeniu kilka super aut, jednym z nich jest Lamborgini Huracán. Okazuje się, że pojazdy te mogą być niezwykle przydatne w ratowaniu ludzkiego życia. Policjanci przetransportowali nerkę do przeszczepu, pokonując trasę z Padwy do Rzymu w zaledwie 2 godziny.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że większość ambulansów jest zajęta. Do pomocy przystępują więc inne służby, takie jak policja, czy wojsko. W tym przypadku funkcjonariusze pomogli przetransportować organ do przeszczepu, na który czekał pacjent oddalony o 490 km. Policjanci potrzebowali zaledwie 2. godzin, aby przewieźć nerkę z Padwy do Rzymu.

Podczas pokonywania tej trasy, funkcjonariusze musieli jeszcze zrobić przerwę na tankowanie. Pokonanie takiego dystansu na jednym baku byłoby bowiem niemożliwe. Zgodnie ze wskazaniami Google Maps przebycie tej trasy zajmuje normalnie około 5 godzin.

Tak szybki transport był możliwy dzięki wykorzystaniu radiowozu marki lamborghini huracán, który jest najszybszym autem będącym na wyposażeniu włoskiej policji. Radiowóz ten napędzany jest silnikiem V10 o pojemności 5,2 litra.

Warto dodać, że policyjny huracán częściej uczestniczy w podobnych misjach, gdyż dzięki specjalnie przygotowanej lodówce jest przystosowany do przewozu organów. Rzadko jednak wyjeżdża w aż tak długie trasy.

Dodaj komentarz