fbpx

W sklepach Rossmann stanęły automaty do napełniania butelek

Sieć drogerii Rossmann testuje w Czechach ekologiczne rozwiązanie, zgodne z duchem idei „zero-waste”, mające na celu zmniejszenie ilości plastikowych śmieci. W sklepie stanęły automaty ze środkami czystości, służące do napełniania butelek przyniesionych przez klientów.

Współtwórcą projektu jest firma Henkel. Dzięki ustawionym w sklepie maszynom, można napełnić własne butelki płynami popularnych marek. W testowych automatach przygotowano do wyboru płyny do mycia naczyń, prania i płukania tkanin. W innych sklepach znaleźć można automaty z szamponami do włosów i żelami pod prysznic. Póki co z takich urządzeń mogą korzystać mieszkańcy: Pragi, Liberca, Pardubic, Brna i Czeskich Budziejowic.

Obsługa automatu jest prosta, aby napełnić butelkę wystarczy umieścić odpowiednią końcówkę w szyjce butelki i wcisnąć przycisk. Automat sam zatrzyma proces nalewania kiedy odmierzy odpowiednią pojemność. Instrukcja obsługi urządzenia została umieszczona na przednim panelu. Znajduje się tam również ekran, na którym wyświetlana jest animacja z krótką instrukcją.

W ramach promocji i zachęcenia do kupowania chemii w automatach, czeski oddział Rossmann wysłał do wybranych klientów paczki z pustymi butelkami wielokrotnego użytku.

Dodaj komentarz