fbpx

Ukrainka i Rosjanka razem na scenie. Artystki wykonały “Modlitwę za Ukrainę”

Ukrainka Sofiia Popova oraz Rosjanka Alona Szostak z Teatru Groteska w Krakowie nagrały wyjątkowy utwór pod tytułem “Modlitwa za Ukrainę”. Artystki opowiadają o wielkich emocjach, jakich teraz doświadczają.
Rosyjsko-ukraińska “Modlitwa za Ukrainę”

“Modlitwa za Ukrainę” powstała do linii melodycznej pochodzącej z piosenki Madonny pt. “Don’t Cry For Me Argentina”. Artystki w rozmowie z dziennikarką RMF24, Pauliną Sawicką, opowiedziały o emocjach, jakie towarzyszyły im w trakcie nagrywania tego utworu.

– Kiedy dostałam polski tekst, on był mocny. Ja wiedziałam, że to nie będzie łatwa piosenka. Natomiast kiedy przetłumaczyła ten tekst na rosyjski Agnieszka Lubomira Piotrowska i ja go przeczytałam, to po prostu mnie zatkało absolutnie w gardle i powiedziałam: “Boże, przecież to trzeba będzie zaśpiewać”. Ja myślę, że trudniej nam nie wtedy, gdy nagrywaliśmy w studiu, a wtedy, kiedy staliśmy na scenie Teatru Żydowskiego, gdzie wykonaliśmy tę piosenką przed publicznością i każda z nas śpiewała w swoim języku. To było strasznie wzruszające, ja widziałam, jak to działa na ludzi, którzy siedzieli na widowni. Po zaśpiewaniu tej piosenki cała sala teatru Garnizonowego w Warszawie wstała. Ludzie ocierali łzy – powiedziała Alona.

– Jak już przyszedł ten czas, żeby śpiewać razem, to mi wystarczyło stać i po prostu jak słuchałam wstępu tej piosenki, to już łzy same po prostu były w oczach. Tak naprawdę nie mogę nawet tego występu spokojnie słuchać – dodała Sofiia.

One thought on “Ukrainka i Rosjanka razem na scenie. Artystki wykonały “Modlitwę za Ukrainę”

Dodaj komentarz