fbpx

Co mówi twoja podświadomość? Test zajmie tylko kilka minut

Macie ochotę na zabawę? Przygotowaliśmy dla Was krótki psychotest, którego korzenie wywodzą  się z Japonii. Będziecie potrzebowali jedynie kartki, długopisu i odrobiny fantazji. Gotowi? To do dzieła!

Jest stary świat, a mimo to wiele osób jeszcze go nie zna. Test wykorzystuje zabawę symbolami i pomaga w nawiązaniu kontaktu ze swoją podświadomością. Wystarczy jedynie kilka minut, spokojne miejsce oraz kartka i długopis. Zabawa polega na wizualizacji a następnie zapisaniu tego, co pojawiło się w wyobraźni. Uwaga! Każdy zapisany detal może mieć znaczenie – niczego nie pomijajcie. Im bardziej szczegółowo podejdziecie do zadania, tym lepiej.

Czas start!

1.Wyobraź sobie, że przemierzasz pustynię, a wokół ciebie aż po horyzont znajduje się piasek. Jak wygląda pustynia? Jak byś ją określił? Jakimi słowami? Zapisz je.

  1. Teraz przed tobą pojawia się sześcian. Jak duży jest? Czy stoi na ziemi, czy jest zawieszony w próżni? Z czego jest zrobiony? Czy ma kolor? Czy jest miękki czy twardy? Transparentny czy ciemny?
  2. Kolejny element to drabina. Gdzie się pojawia? Czy prowadzi do sześcianu, czy może stoi w pewnej odległości od niego? Czy jest solidna i bezpieczna, czy raczej krucha?
  3. Wyobraź sobie, że teraz na pustyni w bliskiej odległości od sześcianu widzisz konia. Co robi? Jak wygląda? Czy ma uprząż? Czy jest osiodłany a może dziki?

5.Nagle w zasięgu twojego wzroku pojawiają się kwiaty. Co czujesz na ich widok? Ile ich jest?

  1. Na pustyni zaczyna ciemnieć i zaczyna grzmieć. Jakie emocje wywołuje w tobie burza? Co robisz podczas uderzenia pioruna? Zapisz wszystko, co twoim zdaniem może mieć znaczenie.

Rozwiązanie testu

A teraz czas na finał, czyli zrozumienie symboliki użytej w teście. Zapoznaj się z nią i porównaj z tym, co zawarłeś na swojej kartce.

1.Pustynia to otaczający cię świat – sposób w jaki ją opisałeś symbolizuje twoje podejście do świata i napotykanych po drodze osób.

2.Sześcian to twoje ego. Im większy i wyżej nad ziemią, tym większe mniemanie na swój temat. Kolor i faktura świadczą o twojej otwartości na innych ludzi.

3.Drabina to przyjaciele. Jeśli drabina jest solidna i opiera się o sześcian, oznacza to, że twoi przyjaciele mogą na ciebie liczyć; jeśli natomiast nie ma związku z sześcianem, bardzo możliwe, że nie zbudowałeś jeszcze trwałych relacji opartych na zaufaniu.

4.Koń reprezentuje relację romantyczną. Odległość między koniem a sześcianem to wasza bliskość. Jeśli koń ma uzdę, świadczy to o twojej potrzebie kontroli w związku; jeśli koń jest osiodłany, prawdopodobnie czujesz się w tej relacji bezpiecznie.

5.Kwiaty reprezentują twoje dzieci lub potrzebę posiadania potomstwa. Im bliżej sześcianu – tym bliższa wasza relacja lub większa chęć posiadania dzieci.

6.Burza oznacza sytuacje stresogenne – określenia, które zawarłeś na kartce to twój sposób radzenia sobie ze stresem i lękiem. Jeśli burza w twojej wizualizacji była głośna i nieprzyjemna, najprawdopodobniej na co dzień odczuwasz dużo lęku i niepewności; jeśli nie wywołała zbyt wielu emocji, radzenie sobie ze stresem opanowałeś do perfekcji.

Opracowanie: Diana Malicka
Źródło: ohme.pl

 

 

One thought on “Co mówi twoja podświadomość? Test zajmie tylko kilka minut

Dodaj komentarz