fbpx

Usunęli kulę z bijącego serca żołnierza. Niezwykła operacja w Kijowie

Lekarze ze szpitala w Kijowie uratowali życie 20-letniego Wołodymyra Gordienki – ukraińskiego żołnierza, który uciekł z rosyjskiej niewoli.

 

W jego sercu znajdował się około dwucentymetrowy pocisk. Młody mężczyzna przez dwa dni błąkał się po lesie, zanim odnalazł pomoc. Co niesamowite, podczas operacji lekarze nie zatrzymali bicia mięśnia sercowego, a następnego dnia po zabiegu 20-latek mógł już chodzić. Zabieg wykonali specjaliści w jednym ze szpitali w Kijowie. To tam trafił postrzelony żołnierz. Kula przebiła jego klatkę piersiową i utknęła w sercu. Nagranie z operacji obiegło już media społecznościowe.

Tej niezwykle skomplikowanej procedury podjął się zespół lekarzy, w którym oprócz ukraińskich specjalistów znalazł się Białorusin dr Maksim Paulouski, który pracuje w Kijowie. Kardiochirurdzy usunęli kulę z serca rannego, używając specjalnych szczypiec.

Operacja zakończyła się pełnym sukcesem, a żołnierz już teraz wraca do zdrowia. Na twitterze pojawiło się zdjęcie, na którym stoi z zespołem medycznym, który go operował.

 

Źródło: portal.abczdrowie.pl, polsatnews.pl

Dodaj komentarz