fbpx

Masz pomysł? Oto 4 kroki, które pozwolą ci zmienić go w rzeczywistość

Problemem większości ludzi nie jest brak pomysłów, tak naprawdę mamy ich mnóstwo każdego dnia. Choć niektóre z nich są naprawdę genialne i mogłyby zmienić nasze życie, są to jednak tylko niematerialne płomyki, które niepodsycane uwagą gasną i odchodzą w zapomnienie. Co można zrobić, aby urzeczywistnić rodzącą się w naszej głowie ideę? To, co czyni nasze pomysły wyjątkowymi to właśnie sposób, w jaki zbliżamy się do wdrożenia ich w życie. Poświęcając im uwagę, sprawiamy, że stają się coraz bardziej materialne.

Warto gonić marzenia, a nie ich cienie. Działanie przynosi efekty, a nie myślenie o nim. Nie zawsze bieg do celu musi zakończyć się na podium, ale jeśli nie wystartujemy, wynik za każdym razem będzie taki sam. Podejmując działanie, otrzymujemy w zamian drogocenne doświadczenie, emocje i satysfakcję.

Poniżej przedstawiamy kilka prostych wskazówek, jak wcielać nasze pomysły do rzeczywistości.

Kop głęboko

Jeśli coś Cię interesuje, dowiedz się o tym, jak więcej. Nie chcesz, żeby Twój pomysł wystawił Cię na śmieszność pierwszego lepszego jegomościa, który o danej dziedzinie wie więcej, bo czyta Onet i Focusa. Czytaj, pytaj, oglądaj – zostań specjalistą i zapomnij o półśrodkach. Masz godzinę na sjestę przed telewizorem? Włącz TEDa. Czytasz przed snem? Czytaj prasę specjalistyczną. Każde przeczytane zdanie zbliża Cię do realizacji marzeń.

Nie narzekaj na pieniądze

„Wiem, że zrealizowałbym mój pomysł, gdybym tylko miał więcej pieniędzy, nie myślał o rachunkach, paliwie czy zbieraniu kuponów do Biedronki…” brzmi jak Twoja wymówka? Zmień nastawienie – brak tutaj czasu i miejsca, aby przytaczać wszystkie historie ludzi, którzy zaczynali od 100$, a na swoich pomysłach dorobili się milionów. Czytaj o konkursach w swojej dziedzinie, śledź stypendia, które umożliwią Ci realizację pomysłu i zarażaj ludzi entuzjazmem (podbudowany szeroką wiedzą o wiele łatwej zagwarantuje Ci pożyczkę). W najgorszym wypadku pracuj ciężko i oszczędzaj. Masz jedno życie i warto próbować wszystkiego dla realizacji złotych pomysłów.

Nie bój się  ciężkiej pracy

Przychodzi zawsze ten moment, kiedy każdy pomysł został zbadany, obejrzany i przemyślany sto razy i nic więcej na tym etapie nie może mu pomóc. Przestań analizować, zacznij działać. Akcja jest najbardziej potężnym narzędziem na drodze ku realizacji. Trzeba się schylić, ubrudzić ręce i zrobić wszystko, aby nasza idea weszła w życie. Piszesz książkę? Zapomnij o gali rozdania NIKE, przygotuj się na bezsenne noce, poprawki i skreślenia. Chcesz wprowadzić prototyp produktu do sprzedaży? Nieraz będziesz wykonywał pracę stażysty lub robotnika. Nikt jeszcze nie doszedł do sukcesu bez ciężkiej, mozolnej pracy. Fortuna nie tylko kołem się toczy, ale pewnie ma garb i spracowane ręce.

Żyj swoim pomysłem.

Twój pomysł nie urośnie i nie urzeczywistni się sam. Pracuj, myśl i przy każdej czynności miej świadomość, co mógłbyś zrobić, aby urzeczywistnić swoją ideę. Większość czasu spędzasz w pracy? Przerwę na lunch dwa razy w tygodniu poświęć na badania dotyczące wdrażania idei w życie. Lubisz wychodzić wieczorem? Jeśli tylko spotkasz kogoś ciekawego, wspomnij o swoim pomyśle- cenna rada jest często warta więcej niż tysiąc książek. Więc zacznij już dziś – szukaj, pytaj, czytaj. Jak powiedział Wayne Gretzky.

„Pudłujesz sto na sto strzałów, których nie oddałeś”

Nie bój się – strzelaj.

One thought on “Masz pomysł? Oto 4 kroki, które pozwolą ci zmienić go w rzeczywistość

Dodaj komentarz