fbpx

Żony chciałyby, żeby mężowie wiedzieli o tych 5 rzeczach

 

Jeśli jesteś albo zamierzasz być mężem, te rzeczy mogą Ci się przydać…

Te kilka punktów przedstawia Mark Merrill – przewodniczący organizacji Family First (Rodzina Najpierw) – po konsultacji ze swoją żoną Susan i innymi paniami z zespołu Family First.

Oto rzeczy, o których żony chciałyby, żeby wiedzieli ich mężowie:

1. Żony pragną być doceniane.

Czasami wydaje się, że żony są najciężej pracującymi ludźmi na świecie. Ale co im mówimy? To dla nas przywilej, że korzystamy z dużej części ich pracy i naszym zadaniem jest dziękować im za wszystko, co robią czy jest to ugotowanie obiadu, posprzątanie domu czy ciężka praca poza domem, by wesprzeć rodzinę. Docenienie zachęci ją i wielce ją zmotywuje. Sedno: nigdy nie uważaj jej obecności za coś oczywistego. Bądź jej największym fanem!

2. Żony pragną uwagi.

Kiedy przychodzisz do domu po długim dniu w pracy, nie idź zawsze od razu do telewizora, nie łap za telefon. Zapytaj żonę o to, jak minął jej dzień w pracy, a potem powiedz, jaki był twój dzień. Słuchaj jej z empatią i nie bagatelizuj tego, co mówi. Przez pierwsze 10 minut po tym, jak wchodzisz do domu, stwórz nastrój na wieczór. Udzielając jej pełnej uwagi, pokazujesz, że naprawdę ją szanujesz i się o nią troszczysz.

3. Żony pragną czułości.

Wszystkie kobiety pragną czułości bez względu na to, jak długo są mężatkami. Chcą trzymać cię za rękę, słyszeć, że są piękne i być czule całowane. Moja żona poprosiła mnie, bym był delikatny. Moje niedźwiedzie objęcie działa tylko czasami. Ona chce delikatnej czułości. Bo ostatecznie fizyczna czułość uwydatnia to, że nadal ją kochasz, po latach małżeństwa.

4. Żony pragną cierpliwości.

Po uzyskaniu opinii od niektórych mężatek w naszym biurze zrozumiałem, że nie jestem jedynym mężem, który ma problemy z niecierpliwością. Od lat uczę się, jak praktykować cierpliwość i będę to robił przez resztę mojego życia. Mężczyźni, zachęcam was, byście o różnych sprawach rozmawiali ze swoimi żonami w sposób spokojny i cierpliwy. Jeżeli nie będziecie tak robić, to będziecie w ciągłym konflikcie albo gorzej – one mogą nawet zamknąć się w sobie. Kiedy dochodzi do eskalacji niezgody, możecie porozmawiać ponownie później – po tym, jak oboje się uspokoicie.

5. Żony pragną przyjaźni.

Twoja żona pragnie towarzysza, kogoś, do kogo może się zwrócić, kiedy w pracy powstają frustrujące okoliczności albo kiedy trudno jest zapanować nad dziećmi. Ważne jest być mężczyzną, który wysłucha jej, gdy dzieli się swoimi problemami, a potem pocieszy ją i pomoże jej przejść przez te próby. Nawiasem mówiąc, przyjaźń jest obustronna. Twoja żona chce też, byś zwierzał jej się ze swoich myśli, uczuć i życiowych wyzwań.

Panie, czy czegoś zabrakło na tej liście? Jeśli tak, możecie dodać inne rzeczy, o których chciałybyście, by wiedzieli wasi mężowie.

 

Źródło: chnnews.pl

Dodaj komentarz