fbpx

Sprawdź Jaki Jest Twój Język Miłości…

Kiedy dorastamy, naturalnie uczymy się języka którym mówią nasi rodzice. W późniejszym okresie możemy podjąć naukę dodatkowych języków, ale zazwyczaj wymaga to od nas trochę większego wysiłku. W obszarze miłości jest bardzo podobnie. Twój język uczuć może być zupełnie inny od języka Twojego partnera, tak jak Mandaryński różny jest od Polskiego. Idąc tym rozumowaniem, nie ważne jak będziesz starał się okazywać swoją miłość „po polsku”- jeśli Twój małżonek rozumie tylko Mandaryński, nigdy nie osiągniecie porozumienia na płaszczyźnie miłości.

Jeżeli mówimy do siebie innymi językami miłości pojawia się problem w komunikacji, co często prowadzi do problemów w związku, a nawet do jego rozpadu. Dlatego tak ważne jest uświadomienie sobie jakim językiem mówi nasz partner i co się za nim kryje.

Być może mówienie językiem Twojego partnera nie będzie dla Ciebie naturalne, ale czy wygodnym było uczenie się angielskiego lub francuskiego? Twórca teorii 5 języków miłości przyznaje: „Tutaj nie rozmawiamy o komforcie. Mówimy o miłości. Miłość jest czymś, czym obdarowujemy drugą osobę. Często ludzie kochają się z związku ale nie są w żaden sposób „połączeni”. Są wobec siebie szczerzy, ale to nie wystarcza”.

Poznaj 5 języków miłości i przekonaj się jakim językiem mówicie!

1. Afirmacje

Gesty nie zawsze znaczą więcej niż słowa. Na pewno nie dla tych, którzy posługują się językiem afirmacji. Jeśli to jest Twój język miłości, komplementy są dla Ciebie całym światem. Można rozróżnić dwa rodzaje komplementów:

  • słowa zachęty, które dodają otuchy odwagi oraz pobudzają do działania

  • miłe słowa, które są istotne dla posługujących się językiem afirmacji. „Kocham Cię” powiedziane z dobrocią i szczerością może być prawdziwym wyrazem miłości.

2. Dotyk

Dla niektórych osób najbardziej naturalną formą okazywania i otrzymywania miłości jest bliskość fizyczna. Fizyczna obecność i dostępność mają kluczowe znaczenie, a zaniedbanie tego może być dla związku bardzo niszczące. Jeśli więc okaże się, że Twój partner mówi takim właśnie językiem, nie szczędź mu dotyku, objęć, uścisków i pocałunków.

3. Podarunki

Nie myl tego z materialnym podejściem do miłości! Tak naprawdę dla osoby, która mówi tym językiem, ważne jest to, co kryje się za podarunkiem: wysiłek, emocje, szczerość czy zamysł. Miłość ma potrzebę dawania, więc obdarowywanie wiąże się ze wszystkimi pięcioma jezykami miłości. Z tą różnicą, że dla partnera mówiącego językiem podarunków, otrzymywanie prezentów wynika z potrzeby dostawania namacalnych symboli miłości. I tutaj cena prezentu w ogóle nie ma znaczenia.

4. Pomoc

Czy umycie podłogi w salonie może być oznaką miłości? Oczywiście! Słowa, które chce usłyszeć osoba mówiąca tym językiem będą brzmiały: „pozwól mi zrobić to za Ciebie”. Jeśli wykonywane czynności domowe wynikają z potrzeby serca, zostanie to odebrane jako prawdziwy gest miłości.

5. Czas

Osobie mówiącej językiem czasu, rzucenie „kocham Cię” w pośpiechu i roztargnieniu może spowodować lawinę rozczarowania. Jeśli Twój partner podpada pod tę kategorię, to musisz zapewnić mu maximum uważności. Tutaj czas (spędzany razem) jest ważnym komunikatorem miłości.

Źródło: omsica.pl

Dodaj komentarz