fbpx

…aby WIEŚĆ SIĘ NIOSŁA na Świat Cały… Pełna niespodzianek KOLOROWANKA i CZYTANKA o dawnych Słowianach…

Anna Miarczyńska to niezwykle utalentowana artystka, która  niemal  całe życie zajmuje się sztukami pięknymi – głównie rysunkiem, ilustracją, malarstwem sztalugowym, malarstwem na ścianie… starając się wspierać coś co sama nazywa SZTUKĄ DLA ŻYCIA – dla radości, dobrego nastroju, zdrowia i możliwości odkrywania siebie… W swoich pracach pokazuję bajkowe wielobarwne przestrzenie, przyjazną przyrodę wypełnioną pięknymi, mądrymi istotami. W takim świecie sama chętnie przebywa i dzieli się nim ze wszystkimi…

Pani Anna jest też autorką opublikowanej właśnie niezwykłej książki na polskim rynku wydawniczym pt. Wieść niesie po lesie…

Oto co o niej powiedziała:

Książka ta powstała  w odpowiedzi na oczekiwania wielu osób. Od lat namawiano mnie bym rysowała kolorowanki dla dzieci i dla dorosłych (zwłaszcza te ostatnie stają się coraz bardziej popularne). W ostatnim czasie zaczęły dochodzić do mnie coraz donośniejsze głosy od różnych środowisk, wspólnot, grup słowiańskich (wzrastających obecnie jak grzyby po deszczu), że brakuje  książek, materiałów edukacyjnych, zabawek dla dzieci – tworzonych w duchu naszej kultury i wiedzy, związanych z własną tradycją i tożsamością, których tematyka, bohaterowie, postacie są przyjazne człowiekowi, a zwłaszcza młodemu pokoleniu. 

Tematy słowiańskie, leśne, elfickie są mi bardzo bliskie i wpisują się w to co zawsze najchętniej malowałam. I tak zaczęły powstawać pierwsze rysunki – grzybki, elfiki, skrzaty, rozmaite leśne scenki…

Każda ilustracja ma swój tytuł i wierszowane, często zabawne motto, naprowadzające na odkrycie schowanych w obrazie głębszych znaczeń…

Na końcu zamieszczam kilka wskazówek dotyczących kolorowania, podkreślając, że samo kolorowanie (wbrew pozorom) nie jest w przypadku tej książeczki najważniejsze – nie jest konieczne (choć bardzo wskazane i pomocne – wzmacniające efekt.. )

 

A oto co na temat książki napisał jej recenzent, znany popularyzator kultury słowiańskiej Czesław Białczyński:

Przywykliśmy traktować przyrodę jako coś trwałego, coś co otrzymaliśmy na zawsze wraz z urodzeniem i co jest niezmienne wokół nas, aż do samego końca naszego pobytu na Ziemi. Tymczasem PRZYRODA jest z jednej strony potężną i nieokiełznaną siłą, a z drugiej stan jej równowagi, dobrego „samopoczucia”, tzw. dobrostan przyrody, to sprawa ulotna i bardzo krucha. Człowiek nieustannie narusza ten dobrostan, przekracza dopuszczalne granice ingerencji i nie zauważa szkód, jakie takim podejściem czyni. Musimy więc uczyć siebie nawzajem i nasze dzieci zupełnie innego, nowego widzenia Przyrody. Przede wszystkim musimy nauczyć się patrzeć na nią jako na Całość, Organizm, Jedność. Mamy tylko jedną Matkę – Ziemię, a ona przez miliony lat wytworzyła wspaniałe, przebogate środowisko przyrodnicze, które wymaga naszej uważności i starannej opieki.

Las jest szczególnie wdzięcznym tematem do takiego nowego, całościowego spojrzenia, bo chociaż składa się z dziesiątków tysięcy żywych bytów – roślin i zwierząt – to stanowi jeden organizm, którego wszystkie elementy są połączone nie mniej ściśle niż części naszego własnego ciała. W Lesie naprawdę działa też niezliczona chmara istot niewidzialnych.

Żyjemy w Królestwie Informacji, która płynie do nas jednocześnie wieloma kanałami poprzez różne media. To bardzo ważne aby słowo drukowane, w takich czasach, pozostało nośnikiem najgłębszych, najbardziej niezbędnych człowiekowi i najwartościowszych treści. Jeśli dodatkowo słowo to jest wzbogacone mądrą grafiką i ciekawymi ilustracjami umiejętnie stwarzającymi wartość dodaną, czytelnik otrzymuje do ręki coś naprawdę wartościowego intelektualnie, co może mu sprawić także dużą przyjemność estetyczną. Taka jest ta książka.

„Wieść Niesie Po Lesie” to książka nie tylko piękna i mądra, z pomysłem, ale przede wszystkim książka bardzo potrzebna. Teoretycznie przeznaczona dla małych dzieci – miała być tylko kolorowanką – jest całościowym przekazem o Człowieku i Przyrodzie, skierowanym do  Czytelnika na każdym poziomie. Przekazem, który niesie wiedzę i jednocześnie porusza emocje. To świeże i rzadkie wciąż jeszcze podejście, gdy chodzi o literaturę dla dzieci. Moim zdaniem powinno być ono w przyszłości powszechne.

 

 

Książkę można zakupić TU

Specjalny rabat (-10%) dla czytelników Dobrych Wiadomości na zakup książki-kolorowanki Wieść niesie po lesie...
Wystarczy wpisać kod w odpowiednie miejsce w koszyku zakupów, a otrzymacie rabat -10%.
Wasz kod to: DW062018#

Dodaj komentarz