fbpx

Tygrys zaprzyjaźnił się z kozłem, którego dostał na obiad

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w Rosji. Tygrys o imieniu Amur zaprzyjaźnił się z kozłem. Losy tej niezwykłej przyjaźni śledzili w internecie mieszkańcy z ponad setki krajów.

Przyjaźń pomiędzy tygrysem a kozłem zaczęła się lata temu i zadziwiła cały świat. Początek był niezwykle dramatyczny, ponieważ kozła Timura przyprowadzono tygrysowi jako żywy obiad. Kozioł nie tylko się obronił, ale i zdobył sympatię swojego potencjalnego zabójcy.

Kozioł Timur jednak zbyt nachalnie domagał się przejawów sympatii, ponieważ trzy lata temu tygrys mocno go poturbował . Kiedy Amur dostał partnerkę, tygrysicę Ussuri, stracił zainteresowanie przyjacielem. Wtedy postanowiono ich odseparować. Niemniej mieszkańcy regionu nadal uwielbiają Amura i nie rozumieją decyzji władz, które postanowiły pozbyć się go i sprzedać do parku tygrysów w Kraju Krasnodarskim. Powody takiej decyzji nie są znane, ale już wywołały protesty. Sympatycy dużego kota piszą nawet listy do samego Władimira Putina, znanego protektora i wielbiciela amurskich tygrysów.

Dodaj komentarz