fbpx

System, który umożliwia bezpieczny transport niemowlęcia w karetce działa w Poznaniu

Poznańskie pogotowie ratunkowe jako pierwsze w Polsce wprowadza KANGOOFIX, system bezpiecznego transportowania niemowlęcia przy ciele matki. Dotychczas maluchy były przypinane pasami do noszy.

Znaczna część interwencji, które podejmują Zespoły Ratownictwa Medycznego wymagają transportu dziecka do szpitala w celu kontynuacji diagnostyki i wdrożenia leczenia. Dla najmłodszych pacjentów sama interwencja Pogotowia Ratunkowego wywołuje ogromny stres, odizolowanie dziecka od rodzica lub opiekuna w celu zagwarantowania bezpieczeństwa podczas transportu zwiększa reakcje stresowe co ma przełożenie na przebieg medycznych czynności ratunkowych.

Nowe rozwiązanie umożliwia bezpieczny i komfortowy transport dziecka w bezpośrednim kontakcie z rodzicem lub opiekunem. Wcześniej nie pozwalały na to rozwiązania technologiczne. Najmłodsi pacjenci byli transportowani z zastosowaniem mat pediatrycznych, zamocowanych na noszach głównych ambulansów – informuje serwis ratownik-med.pl

Wyposażenie w niezbędne urządzenia jednego ZRM to koszt 1800 zł. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu ma 24 Zespoły Ratownictwa Medycznego i przy wsparciu zaprzyjaźnionych firm planuje skompletować takie systemy dla każdego z nich.

 

Czytaj więcej na: ratownik-med.pl

 

 

Dodaj komentarz