fbpx

Nie wyrzucaj niechcianych roślin. Schronisko znajdzie im nowy dom

Znalezione, uszkodzone i oddane, wszystkie tu znajdą swoje miejsce. Schronisko dla roślin działa, a chętnych do adopcji porzuconych roślin nie brakuje. Zasady są proste: roślina trafia na stronę schroniska i za jego pośrednictwem znajduje nowy dom.

Fundacja Schronisko dla Roślin działa od listopada 2015 roku. Każdego dnia na stronie fundacji publikowane są zdjęcia roślin, które czekają na ratunek, m.in. w Bydgoszczy, Trójmieście, Toruniu, Warszawie, Szczecinie i Poznaniu. Dzięki rosnącej popularności schroniska, niechciane rośliny coraz szybciej znajdują nowy dom.

,,Ideą jest zwrócenie uwagi na problem jakim jest uprzedmiotowienie roślin, które za parę złotych można dziś kupić w prawie każdym sklepie. Dlatego te zaniedbane, niepotrzebne wyrzuca się i wymienia na nowe – nie zdając sobie sprawy z tego, jak ważną odgrywają rolę.” – czytamy na stronie Schroniska dla Roślin.

Jak oddać lub przygarnąć roślinę?

Zasada działania schroniska jest prosta. Jeśli ktoś nie chce, lub nie może dłużej opiekować się swoimi roślinami, wystarczy że zrobi zdjęcie i skontaktuje się z fundacją za  pośrednictwem Facebooka lub strony internetowej. Rośliny bardzo szybko znajdują tam nowych właścicieli, później wystarczy tylko ustalić formę przekazania.

Warto śledzić fanpage schroniska, gdyż często wśród roślin które czekają na nowego opiekuna są prawdziwe okazy, na przykład wielkie kaktusy, fikusy, monstery, sansewierie czy unikalne palmy, za które w sklepie trzeba by zapłacić nawet kilkaset złotych.

Do akcji ratowania niechcianych roślin przyłączyć się może każdy.  Jeśli znajdziesz kwiaty porzucone na śmietniku, wystarczy że zrobisz zdjęcie i wyślesz do schroniska podając lokalizację. Do wolontariuszy schroniska trafia mnóstwo roślin w opłakanym stanie, którzy przygotowują je do adopcji.

Schronisko dla Roślin organizuje również warsztaty z tworzenia rękodzieł, tematem są na przykład doniczki z betonu, kokedamy, podwieszane formy do oplątw, plecionki do doniczek, kartonowe doniczki, recyklingowe doniczki, wertykalne ogrody czy ogrody w słoiku.

Rośliny można zgłaszać na facebook.com/schroniskodlaroslin/

Dodaj komentarz