fbpx

Labirynt z kukurydzy, a w nim… 5 wcieleń Jamesa Bonda. Niesamowite!

Nawet super szpieg James Bond może potrzebować pomocy brytyjskiego wywiadu, aby uciec z tego kwantum kukurydzy :)Na pewnej farmie powstał bowiem niezwykły labirynt…

Niesamowicie szczegółowy labirynt powstał  na farmie w stanie Illinois, w USA, aby uczcić 60. rocznicę powstania pierwszego filmu z udziałem ikonicznego agenta, Dr No.

Okrzyknięty największym na świecie labiryntem kukurydzianym, szlak rozciąga się na 16 kilometrów i zajmuje 28-akrowy obszar na farmie Richardson Adventure w Spring Grove.

Na plantacji zostały uwiecznione wizerunki pięciu głównych aktorów Bonda, którzy pojawili się w więcej niż jednym filmie: Roger Moore, Timothy Dalton, Sean Connery, Daniel Craig i Pierce Brosnan. W projekcie uwzględniono też  dziewczynę Bonda, kasyno w Monako oraz samochód agenta 007 -Aston Martin.

Jesteśmy fanami Bonda. Uwielbiamy wszystkie filmy o agencie – wyjaśnia George Richardson, lat 69, który prowadzi farmę wraz z żoną, Wendy, synem George’em i bratem, Robertem.

Każdej zimy zastanawiamy się, jaki będzie temat kolejnego labiryntu kukurydzianego – kontynuuje.

Pojawiło się kilka dobrych pomysłów, ale tematy muszą mieć również odpowiedni potencjał, aby stworzyć wielki, efektowny obraz. To właśnie wtedy James Bond pojawił się na czele listy. Ma szerokie zainteresowanie klientów, media będą się z nim dobrze bawić i pozwoli stworzyć coś naprawdę spektakularnego.

Do stworzenia labiryntu potrzebna była najnowocześniejsza technologia projektowania i sadzenia.

Największe wyzwanie stanowią dla nas twarze i ich odpowiednie wyprofilowanie. Nasz projektant labiryntu, Mazeplay.com, wykonuje świetną pracę. GPS jest podłączony do komputera, który przekazuje informacje o tym, kiedy poszczególne jednostki sadzarki mają sadzić kukurydzę. Kiedy kukurydza jest już odpowiednio wysoka, frezujemy szlaki naszym własnym ciągnikiem, aby wygładzić ich linie i pozostawić ładne, gładkie ścieżki spacerowe.

Rodzina wcześniej uwieczniła w podobny sposób słynnych czterech muzyków  z Liverpoolu.

Jednym z naszych ulubionych labiryntów z przeszłości jest labirynt Beatlesów, który zrobiliśmy w 2013 roku, świętując 50 lecie ich pierwszej nagranej piosenki Love, Love Me Do.

Więcej informacji o farmie znajdziesz na tej stronie internetowej.

labirynt

 

Zobacz też:

Źródło: Good News Network

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz