fbpx

Uratowano 39-latkę zaginioną w lesie. Pomógł dron z termowizją

Akcja poszukiwawcza 39-letniej kobiety, prowadzona przez policjantów ze Świebodzina zakończyła się sukcesem. Pomogły informacje pozyskane od ludzi, podjęcie tropu przez wyspecjalizowanego psa cywilnej grupy poszukiwawczej, charakterystyczny ślad obuwia ujawniony przez policjanta, nadający dalszy kierunek poszukiwań, dron w krótkim czasie sprawdzający duży, trudny do przeszukania dla ludzi obszar, ochotnicy ze Straży Pożarnych oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeszukujący kolejne obszary, oraz internauci i portale prasowe udostępniające informacje o zaginięciu.

Policjanci ze Świebodzina szukali 39-latki, która zagubiła się w lesie. W akcję zaangażowano przedstawicieli wielu służb, ludność cywilną oraz specjalistyczny sprzęt. Kobietę zauważył operator drona, dzięki wykorzystaniu kamery termowizyjnej. Została odnaleziona cała i zdrowa.

W sobotę, 5 listopada świebodzińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu schorowanej 38-letniej kobiety. Rano rodzina zauważyła, że najprawdopodobniej wyszła ona wraz z psem, który do domu powrócił sam. Kobieta ostatni raz widziana była w miejscowości Kije – 20 kilometrów od swojego miejsca zamieszkania.

Rozpoczęto wielotorowe działania, a do świebodzińskiej jednostki w trybie alarmowym stawili się funkcjonariusze wszystkich pionów.

Do pomocy zaangażowano także operatorów drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

W miejscu, gdzie ostatni raz była widziana 39-latka, pies podjął trop, który niestety po jakimś czasie zgubił. Pozwoliło to jednak na zmniejszenie obszaru poszukiwań. Kolejnym tropem był odcisk buta, zauważony przez jednego z policjantów. Odpowiadał on obuwiu, które kobieta miała na sobie w dniu zaginięcie. Na miejsce wysłano drona.

Zaginioną wypatrzył operator drona

Dzięki wykorzystaniu kamery termowizyjnej w krótkim czasie sprawdzono rozległy, trudny leśny teren, na którym z powodu zmroku poszukiwania prowadzone przez ludzi byłyby w praktyce niemożliwe.

W pewnym momencie, w środku lasu, operatorzy drona zauważyli postać, która próbowała schronić się między drzewami. Obserwując jej każdy krok, informowali osoby biorące udział w naziemnych poszukiwaniach o jej położeniu. Funkcjonariusze udali się w tym kierunku na quadzie. Gdy dojechali na miejsce, okazało się, że jest to zaginiona 39-latka.

Kobieta była zmarznięta, jednak jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Po przetransportowaniu do najbliższej drogi została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego.

Poniżej nagranie z drona:

Źródło: swiebodzin.policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz