fbpx

23-latka pracuje jako operator koparki. „Nie czuję się gorsza od mężczyzn”

Justyna podejmowała pracę w różnych miejscach, jednak to koparka skradła jej serce. „Mężczyźni robią mi zdjęcia. Są tak zdziwieni, że widzą w maszynie dziewczynę” — opowiada w rozmowie z portalem Noizz.pl. „Nie czuję się gorsza od mężczyzn, robię swoją robotę i robię ją dobrze. Nie widzę powodu, żeby ktoś uważał, że przez moją płeć jestem słabsza i nie nadaję się do tej pracy” — dodaje.

Justyna pochodzi z wioski. Jak wspomina, od dziecka interesowało ją to, co rodzice i bracia robią przy pracy w polu. Odkąd pamięta, ciągnęło ją do maszyn. Ciągnikiem nauczyła się jeździć jako nastolatka, już wtedy poczuła, że ma do tego dryg.

Kiedy dorosła, podejmowała zatrudnienie w różnych zawodach, jednak w każdej pracy czegoś jej brakowało. Do tego, aby zostać operatorem koparki, zainspirował ją brat.

— Kiedyś spytał się mnie, czy nie chciałabym spróbować swoich sił na koparce, skoro jego fascynacja do maszyn udzieliła się również mnie. Pomyślałam wtedy „czemu nie?” i zdecydowałam się od razu — wspomina 23-latka.

Praca na koparce

Jak zapewnia Justyna, nauczenie się obsługi koparki przyszło jej dość szybko, tak jakbym miała do tego wrodzony talent.

—Przed kursem podglądałam brata podczas pracy, więc po kilku godzinach na maszynie wiedziałam, w którym kierunku poruszać joystickiem, żeby koparka robiła to, co chcę — wspomina.

23-latka pracuje w zawodzie operatora koparki od roku, z małymi przerwami. — Parę razy myślałam, że może znajdzie się praca, w której będę czuła się lepiej, jednak nic nie przemówiło do mnie tak, jak praca na koparce — wyznaje.

 

@justmaryofficial #koparka #operator ♬ Góry do góry – Małe TGD

Źródło: TikTok, noizz.pl

Dodaj komentarz