fbpx

Najlepsze aranżacje z granatowym narożnikiem

Twoje serce skradł wyrazisty i szykowny narożnik w granacie, ale brakuje Ci pomysłu na jego wkomponowanie w przestrzeń? Zainspiruj się kilkoma gotowymi aranżacjami do granatowego narożnika – jesteśmy pewni, że znajdziesz tu inspirację na niepowtarzalny i zachwycający wystrój salonu.

Narożnik granatowy – supermodny, ale wciąż unikatowy

Chociaż błękitne i granatowe narożniki stanowią obecnie całkiem sporą grupę produktową w salonach meblowych, to pod względem popularności nadal ustępują szarym wypoczynkom. Granatowy narożnik pozwala urządzić wnętrze w innych stylach, niż w minimalistycznym, skandynawskim czy loftowym, które wielu inwestorom już mocno się opatrzyły. Inspiruje do eksperymentowania z supermodnymi, ale wciąż rzadko spotykanymi w Polsce nurtami wnętrzarskimi, jak modern glamour, modern classic czy new hampton. Jeśli zatem marzysz o aranżacji „na czasie”, ale innej niż wszystkie, granatowy narożnik zdecydowanie pomoże Ci ją wyczarować. Granatowa tapicerka stanowi także oryginalną, przyjaźniejszą w odbiorze i łatwiejszą do utrzymania w czystości alternatywę dla czarnego obicia.

Granatowy narożnik do salonu – jak wkomponować go w wystrój?

Planując wstawić do salonu granatowy narożnik, na pewno warto wybrać miejsce, które zapewni mu wyrazistą ekspozycję. Dzięki temu będzie zachwycać domowników i ich gości od samego przekroczenia progu. Możesz dosunąć rogówkę dłuższym bokiem do ściany, ustawić pod oknem, ulokować na środku pomieszczenia albo umieścić we wnęce. Zdecydowałeś się na granatowy narożnik z funkcją spania, a Twój salon jest niewielki? Optymalnym rozwiązaniem będzie dosunięcie mebla dłuższym bokiem do ściany. Zyskasz sporo miejsca przed wypoczynkiem. Jeśli dopiero planujesz zamówić narożnik granatowy, niemal 60 designerskich modeli z różnych półek cenowych czeka tutaj: https://www.agatameble.pl/meble/wypoczynkowe/narozniki/granatowe.

Pusta przestrzeń? Odmień ją, wstawiając narożnik welurowy granatowy

Granatowy narożnik welurowy w nowoczesnym stylu wspaniale dopełni i ożywi zbyt pustą i dość nijaką aranżację. Stanowi idealne rozwiązanie m.in. dla najemców mieszkań bez umeblowania czy nabywców nieruchomości po remoncie. Wspaniale zaprezentuje się np. na tle białych ścian, stojąc na drewnianej podłodze lub panelach imitujących drewno. Idealnie, jeśli możesz wpuścić do wnętrza dużo naturalnego światła. Zyskasz modną i przyjazną w odbiorze przestrzeń bez konieczności dokładania wielu dodatków. Welurowe obicie zapewni Ci nieziemski komfort siedzenia. To tkanina miękka, puszysta i przyjemna w dotyku, a przy tym wytrzymała na uszkodzenia i rozciąganie. Często zostaje przez producenta wzbogacona o specjalne właściwości, oferując np. zwiększoną odporność na wchłanianie płynów. Rozlana ciecz na powierzchni tkaniny skrapla się, więc zyskujesz czas na wytarcie płynu.

Granatowy narożnik do salonu w stylu loft

Kochasz loftowe klimaty, ale nie chcesz pójść w kierunku popularnej, szarej sofy? Nie ma problemu. Surowe, bazujące na szarościach wnętrze z pewnością polubi się z prostym, obszernym, granatowym narożnikiem. Pojedynczy, granatowy, mocny akcent doda szarej aranżacji wyrazistości i energii. Granatowa rogówka będzie znakomicie korespondować z drewnianymi podłogami, meblami i dodatkami oraz betonem na ścianach.

Podsumowanie

Wypoczynek obity granatową tkaniną pozwoli Ci urządzić elegancki i funkcjonalny salon w unikatowym klimacie. Każde wnętrze jest inne. Podobnie, jak wizje i preferencje inwestorów. Dlatego nie bój się zrealizowania własnego, śmiałego pomysłu na granatowy narożnik, a inspiracje w tym artykule potraktuj jako bazę i ogólne wskazówki.

Dodaj komentarz