fbpx

Ranking najpiękniejszych plaż w Polsce

Plaże nad Bałtykiem wciąż są jednym z najpopularniejszych kierunków letniego wypoczynku Polaków. Osoby planujące wypocząć w ten sposób na pewno zainteresuje ranking najpiękniejszych polskich plaż, przygotowany przez Magazyn Travelist.

Pierwsze miejsce po raz kolejny zajęła plaża w Świnoujściu, oprócz niej wyróżniono również dziewięć innych miejsc.

Najpiękniejsza plaża w Polsce

Ma szerokość ponad 200 metrów i od lat zaliczana do najczystszych plaż w Polsce. Dodatkowo oblewają ją najcieplejsze wody na polskim wybrzeżu, latem osiągające temperaturę nawet 26 stopni. Nad plażą od 17 lat bez przerwy powiewa błękitna flaga, przyznawana najlepiej zarządzanym i najbardziej ekologicznym kąpieliskom.  Jak podkreśla Travelist, nie jest żadnym zaskoczeniem, że to plaża w Świnoujściu po raz kolejny została uznana za najpiękniejszą w kraju.

Wyróżniona plaża ciągnie się przez całą szerokość nadmorskiego miasta. Od strony wschodniej zamyka ją stawa Młyny, czyli znak nawigacyjny w formie wiatraka, jeden z najpopularniejszych punktów do zwiedzania w okolicy. Na plaży nie brakuje atrakcji do aktywnego wypoczynku m.in. siatkówki plażowej, kitesurfingu i windsurfingu, w pobliżu znaleźć też można ruiny pruskiego fortu z XIX wieku.

O czystość świnoujskiego kąpieliska dba profesjonalna ekipa – plaża jest codziennie sprzątana.

Kołobrzeg i Hel na podium

Drugie miejsce w rankingu przypadło plaży, a właściwie plażom w Kołobrzegu. Piaszczyste wybrzeże w tym mieście podzielone jest na kilka odcinków: długą na prawie pół kilometra i szeroką na niemal 100 metrów plażę Centralną zlokalizowaną między molem a latarnią morską oraz na plaże Wschodnią i Zachodnią.

Całe kołobrzeskie wybrzeże pokrywa czysty, złocisty piasek. Jak wynika z rankingu, w tym roku błękitna flaga będzie powiewać nad plażą Zachodnią oraz fragmentami plaży Wschodniej.

Podium uzupełnia znajdująca się na trzecim miejscu plaża wieńcząca Półwysep Helski. Nie jest ona tak szeroka jak wyprzedzające ją kąpieliska w Świnoujściu i Kołobrzegu, ale dzięki kilometrowej długości i tak jest tam dużo miejsca.

Ze względu na będące efektem specyficznego położenia silne wiatry i wysokie fale Hel cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród surferów. Miejscowa plaża jako jedyna w Polsce została sklasyfikowana w tegorocznej edycji prestiżowego rankingu European Best Destinations, w którym zajęła 10. miejsce.

Ranking plaż w Polsce

Pełny ranking najpiękniejszych plaż w Polsce według Magazynu Travelist wygląda następująco:

  1. Świnoujście
  2. Kołobrzeg
  3. Duża plaża na cyplu, Półwysep Helski
  4. Sopot 5. Trzęsacz 6. Plaża Stogi
  5. Dębki
  6. Krynica Morska
  7. Ustka
  8. Plaża Dubaj w Jarosławcu

 

Dodaj komentarz